Kosiarki automatyczne

Kosiarki automatyczne to inteligentne urządzenia posiadające specjalne oprogramowanie oraz intuicyjny, prosty w obsłudze interfejs. Odpowiednio przygotowane algorytmy odpowiadają za prawidłową pracę urządzenia. Każdy robot dostosowuje się do specyfiki ogrodu, który ma kosić. Wymaga to uprzedniej instalacji maszyny, polegającej na wyznaczeniu obszaru koszenia przewodami ograniczającymi. Przewody takie umieszcza się kilka centymetrów pod ziemią wzdłuż poszczególnych krawędzi trawnika albo przymocowuje się je dostarczanymi w komplecie plastikowymi szpilkami. Przed użytkowaniem robota należy także usunąć z trawnika kamienie i inne przedmioty mogące utrudniać jego pracę lub uszkodzić nóż tnący. Kosiarki roboty posiadają czujniki odpowiedzialne m.in. za sterowanie urządzeniem. Kosiarka zmienia kierunek jazdy gdy dotrze do przewodu ograniczającego, trafi na przeszkodę czy wykryje miejsce, które w danej chwili nie wymaga koszenia. Algorytm jest opracowany w ten sposób, by skutecznie skosić cały trawnik i nie pozostawić bez pielęgnacji żadnego z jego fragmentów. Na pierwszy rzut oka potencjalnemu nabywcy robota koszącego może wydawać się to niemożliwe lub bardzo trudne do osiągnięcia. To jednak prawda, o czym najlepiej można przekonać się zamawiając bezpłatną prezentację koszenia. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto sprawdzić jak dokładne, wydajne i precyzyjne koszenie zapewniają automatyczne kosiarki.

Kosiarki automatyczne nie tylko same koszą trawniki, ale także same się ładują. Są to urządzenia napędzane energią elektryczną magazynowaną w specjalnych, wydajnych akumulatorkach. Każde urządzenie posiada wskaźnik zużycia energii. Gdy poziom energii zbliża się do dolnej granicy, kosiarka po prostu przerywa pracę i jedzie do stacji ładowania. Stacja ładowania może być zaś umieszczona w dowolnym miejscu, w jakim nie będzie narażona na deszcz czy bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Napęd elektryczny oraz niskie zużycie energii są walorami urządzenia. Robot koszący nie spowoduje drastycznego zwiększenia rachunków za prąd, jest bardzo cichy i ekologiczny, gdyż nie emituje żadnych spalin ani innych zanieczyszczeń.

Roboty Ambrogio to elita wśród kosiarek automatycznych. Dostępnych jest kilkanaście modeli robotów różniących się kluczowymi parametrami. Spośród takiego asortymentu każdy znajdzie rozwiązanie optymalne do jego indywidualnych potrzeb. Może to być zarówno tańszy robot używany w przydomowym ogródku, jak i najbardziej zaawansowane urządzenie przeznaczone do koszenia największych trawników na terenie ekskluzywnych pensjonatów i innych obiektów. Każda maszyna została zaprojektowana z troską o najmniejszy szczegół, a kwestię doboru solidnych materiałów i niezawodności potraktowano szczególnie poważne. Wysokiej jakości roboty są łatwe w konserwacji, a częściowo nawet same się konserwują. Dotyczy to na przykład kół wyposażonych w samoczyszczący mechanizm. Na uwagę zasługuje również interesujący, nowoczesny wygląd urządzeń, które z pewnością przykują wzrok każdego sąsiada lub znajomego.

Decydując się na zakup innowacyjnego robota Ambrogio zyskują Państwo niebanalne urządzenie, gwarancję zawsze zadbanego trawnika i wiele wolnego czasu, który można spędzić na przykład z rodziną. Firma zapewnia profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru maszyny najbardziej odpowiedniej do Państwa potrzeb, jej instalację oraz wszelkie informacje na temat prawidłowego użytkowania, a także niezawodny serwis. Już nigdy nie będą Państwo chcieli wrócić do tradycyjnej kosiarki.