Kosiarki Elektryczne

Kosiarki elektryczne są jednymi z najczęściej spotykanych sprzętów w naszych ogrodach. Posiadają swoje zasadnicze zalety oraz niestety również wady. Do tych pierwszych zaliczymy łatwość użycia. Kosiarka nie wymaga dolewania paliwa, wystarczy ją podłączyć do prądu i jest gotowa do pracy. Kosiarki elektryczne zazwyczaj są lżejsze niż kosiarki spalinowe o podobnej mocy, co wielu osobom może ułatwić ich użytkowanie – zwłaszcza na nierównym terenie, gdy kosiarkę trzeba pchać pod górkę. Ponadto urządzenia te są ciche i ekologiczne, gdyż nie emitują spalin do atmosfery.

Dużą wadą kosiarek elektrycznych jest niedogodność związana z koniecznością używania długiego przewodu. Podczas koszenia należy zawsze uważać na kabel, który po skończonej pracy musi być też zwijany i który można niechcąco zaplątać. Użytkowanie tego typu kosiarek jest zatem możliwe jedynie w tych miejscach, w których mamy dostęp do źródeł zasilania. Dlatego kosiarki elektryczne mogą być bardzo niewygodne lub wręcz bezużyteczne w znacznej odległości od domu. Można też zdecydować się na zakup kosiarki akumulatorowej jednak tutaj oczywistym ograniczeniem będzie żywotność akumulatorów, które ulegają dość szybkiemu rozładowaniu się.

Kosiarki elektryczne, podobnie jak spalinowe, mogą mielić i rozrzucać skoszoną trawę lub zbierać się do pojemników wymagających cyklicznego opróżniania. Ich moc podaje się w kilowatach i zasadniczo to od tego parametru zależy wydajność urządzenia. Ważną opcją kosiarek zarówno elektrycznych, jak i spalinowych jest regulacja wysokości koszenia trawy. Powinno być co najmniej kilka poziomów, które dowolnie ustawiamy w zależności od tego, jak nisko chcemy przyciąć trawę.