0,00

Twój koszyk

Bezpieczne połączenie

Czym kierować się przy wyborze robota koszącego

Czym kierować się przy wyborze robota koszącego? 

Wybór robota koszącego może okazać się niełatwym zadaniem. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele modeli, różniących się nie tylko marką, jakością i ceną, ale także parametrami technicznymi. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze robota koszącego, by ten był jak najlepiej dopasowany do potrzeb Twojego trawnika. Wskazujemy również, gdzie kupić sprzęt na miarę swoich oczekiwań!

Czym kierować się przy wyborze robota koszącego?

Zastanawiając się nad zakupem robota koszącego, na pewno w Twojej głowie zrodziło się wiele pytań. I słusznie, bowiem każde urządzenie różni się pod względem parametrów. Oto kilka wskazówek, którymi warto się kierować, kiedy chcesz dokonać zakupu robota koszącego!

 • W pierwszej kolejności powinieneś obliczyć powierzchnię swojego trawnika. Uwzględnij całą powierzchnię trawiastą w ogrodzie. Każdy robot koszący ma ściśle określoną, maksymalną powierzchnię koszenia.

 • Policz, ile stref ma Twój trawnik. Roboty mają wskazaną ilość obszarów, na których mogą pracować – najczęściej urządzenia obsługują od 4 do 8 trawników. Jako obszary należy rozumieć każdą powierzchnię trawiastą, którą oddzielają od kolejnych stref np. krawężniki, obrzeża, ścieżki czy rabaty.

 • Kolejną bardzo ważną kwestią jest określenie kształtu trawnika. Jeżeli trawnik posiada liczne przeszkody, takie jak drzewa czy rabaty kwiatowe, wymaga on bardziej zaawansowanej technologii koszenia. Im trudniejszy teren, tym wyższe wymagania wobec urządzenia – proste algorytmy nie pozwolą na efektywne i skuteczne koszenie takiego obszaru.

 • Wybierając automatyczną kosiarkę musimy też uwzględnić nachylenia i spadki występujące w ogrodzie. Robot musi mieć moc, która sprosta podjazdom, a także konstrukcję, która sobie poradzi z nierównościami. Niemal wszystkie modele Ambrogio z łatwością pokonują do 45% nachylenia, a Ambrogio Quad Elite dedykowany jest ogrodom o nachyleniu do 75%.

O tym warto pamiętać?

Powyżej przedstawiliśmy najważniejsze kwestie, które musisz wziąć pod uwagę przy zakupie urządzenia. To jednak nie jedyne aspekty, które mają wpływ na to, czy robot koszący spełni Twoje oczekiwania. Oferta sprzętów jest naprawdę imponująca, a poszczególne modele różnią się parametrami i funkcjami. Które z nich powinny zwrócić Twoją szczególną uwagę?

 • Czujniki bezpieczeństwa i zabezpieczenia – wpływają na poczucie bezpieczeństwa właścicieli, gdy sprzęt pracuje w ogrodzie, w którym mogą przebywać dzieci i zwierzęta. Czujniki wyłączają sprzęt po podniesieniu, a zabezpieczenia chronią przed kradzieżą.

 • Moduł łączności – umożliwia on wygodne, zdalne kontrolowanie pracy robota.

 • Akumulator – im pojemniejszy, tym dłużej urządzenie będzie mogło działać po naładowaniu.

 • Rozpoznawanie obszarów już skoszonych i trudnych.

 • Czujniki przeszkód, deszczu.

Gdzie szukać specjalistów od robotów koszących?

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki ułatwią Ci znalezienie idealnego robota koszącego. Jeśli jednak masz wątpliwości, nie wiesz, który robot koszący będzie dla Ciebie odpowiedni albo chcesz rozeznać się w ofercie sprzętów renomowanego producenta, sprawdź propozycję firmy Robopunkt, która specjalizuje się w dystrybucji i naprawie automatycznych kosiarek i robotów koszących.

  lockusercartmagnifiercrossmenu
  Porównaj
  Porównanie ×
  Porównaj! Kontyynuj zakupy