0,00

Twój koszyk

Bezpieczne połączenie

Najważniejsze informacje o robotach Ambrogio cz. 2

Roboty Ambrogio to niesamowicie praktyczne, funkcjonalne urządzenia wysokiej jakości. Słyną z zaawansowanych funkcji i parametrów, a także bezawaryjności. Przy zakupie może pojawić się wiele pytań. Przedstawiamy kolejną część naszego cyklu, w którym przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości Klientów. Poznaj najważniejsze informacje o robotach Ambrogio!

Najczęstsze pytania dotyczące robotów Ambrogio

Roboty koszące Ambrogio mogą bardzo wydajnie pracować i pomóc Ci zadbać o kondycję trawnika. Ważne jest jednak, by wybrać model urządzenia, który będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom. Powinien być on dopasowany m.in. pod kątem wielkości powierzchni trawnika, ilości stref trawnika, pochyłości i skomplikowania terenu oraz wyposażony w funkcje, które są dla Ciebie ważne. Poniżej prezentujemy odpowiedzi na pytania, z których dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie i poznasz lepiej sposób działania automatycznej kosiarki.

Jaki robot koszący Ambrogio wybrać do mojego trawnika?

Robota koszącego należy dopasować do wielkości trawnika, ale też ilości przewężeń i dodatkowych obszarów. Przy doborze sprzętu uwzględnia się m.in. przeszkody w trawniku, takie jak: drzewa, krzewy, rabaty, a także to, jaka mieszanka trawnikowa została wysiana (skład mieszanki, np. czy jest trawnik z przewagą życic, wiechlin lub kostrzew). Dodatkowo należy również określić, czy trawnik będzie nawadniany i właściwie nawożony – wg. zaleceń, czyli ok. 4-5 razy w roku. Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz skontaktować się z naszymi ekspertami – na podstawie krótkiego wywiadu, doradzimy najlepsze sprzęty dla Twojego trawnika.

Jak działa Ambrogio Robot?

Ambrogio Robot pracuje w zaprogramowanych przedziałach czasu. Gdy przychodzi pora koszenia, robot uruchamia się i wyrusza na trawnik, gdzie w danym momencie jest zaplanowane koszenie. Gdy bateria wyczerpuje się, wraca do stacji ładowania. W celu optymalizacji koszenia, robot porusza się spiralnie w miejscach, gdzie trawa jest wyższa lub gęstsza. W nowoczesnych modelach z dedykowanym modułem GPS budowane są mapy ogrodu.

Czy Ambrogio Robot kosi także mokrą trawę?

Tak. Roboty Ambrogio koszą trawniki niezależnie od stanu i rodzaju trawy, w tym również mokrą i bardzo gęstą trawę. Niemniej koszenie na mokro może mieć takie konsekwencje, że podwozie będzie się oblepiać mokrą trawą. Atutem robotów są czujniki deszczu, które po odpowiednim zaprogramowaniu kierują urządzenie do stacji dokującej.

Jaka jest szerokość koszenia?

Szerokość koszenia może mieć rozpiętość 18 cm, 25 cm, 29 cm lub 36 cm, zależnie od wybranego modelu kosiarki automatycznej.

Jak długo zajmuje robotowi skoszenie trawnika?

Ambrogio kosi około 300-400 mkw na godzinę pracy, gdy mowa o trawniku o równych bokach, bez przeszkód i w trybie pielęgnacji (dotyczy robota z 25 cm nożem). Warto też pamiętać, że dla najlepszych rezultatów zalecane jest codzienne koszenie.

Czy robot koszący Ambrogio sprawdzi się do bardzo wysokiej trawy?

Ambrogio kosi trawę, której źdźbła mają długość nawet 20 cm (taką funkcję ma np. robot Ambrogio L250 Elite). Należy jednak wiedzieć, że koszenie wysokiej trawy sprawia, że noże tępią się szybciej, a przy tym bateria zostaje bardziej obciążona.

Czy muszę zbierać trawę po koszeniu przez robot Ambrogio?

Nie. Zbieranie i wyrzucanie trawy nie jest konieczne. Robot Ambrogio przycina kilka milimetrów trawy każdego dnia (lub wg harmonogramu pracy), a drobne ścinki są pozostawiane na ziemi, stanowiąc jednocześnie naturalny nawóz dla trawnika. Nawet przy długich źdźbłach, już po dwóch dniach nie ma śladu po pokosie.

Czy Ambrogio Robot sam się ładuje?

Tak. Roboty koszące Ambrogio wysyłają powiadomienie, gdy bateria wymaga naładowania, a także w odpowiednim momencie samodzielnie wracają do stacji dokującej.

Jak powinien być zaprogramowany Ambrogio Robot?

Robot koszący Ambrogio powinien zostać zaprogramowany do pracy przez instalatora. Optymalnym jest zlecenie pracy urządzenia każdego dnia – wówczas trawnik jest właściwie wypielęgnowany, a do tego urządzenie nie jest intensywnie eksploatowane (dłuższa, gęstsza trawa bardziej obciąża baterię i zużywa noże).

14 kwietnia 2024
Popularne modele robotów koszących

Porównujesz różne kosiarki automatyczne? Sprawdź sprzęt szczególnie często wybierany przez naszych Klientów. Co sprawia, że jest tak chętnie kupowany? Przedstawiamy popularne modele robotów koszących z naszej oferty! Popularne modele robotów koszących Pewne automatyczne kosiarki ze względu na swoje świetne parametry oraz funkcje cieszą się dużym powodzeniem. Na które modele na pewno warto zwrócić uwagę planując […]

Read More
14 kwietnia 2024
Roboty koszące bez kabla

Automatyczne kosiarki zwykle pracują na terenie wytyczonym przez specjalny przewód. Na rynku są już jednak dostępne specjalne modele, które dzięki nowoczesnej technologii nie są ograniczone do konkretnego obszaru. Podpowiadamy, jak wybierać roboty koszące bez kabla! Roboty koszące bez kabla – jakie wybrać? Roboty koszące bez kabla to automatyczne, bezprzewodowe kosiarki, obsługiwane bez udziału człowieka. Dotychczas […]

Read More
14 kwietnia 2024
Ranking robotów koszących 2024

Zastanawiasz się nad zakupem automatycznej kosiarki, ale masz kłopot z wyborem konkretnego modelu? Wyselekcjonowaliśmy najlepsze, cieszące się dużym powodzeniem urządzenia dostępne w naszej ofercie. Przedstawiamy ranking robotów koszących 2024! Zestawienie robotów koszących 2024 Często jesteśmy proszeni o polecenie kilku sprawdzonych modeli. Aby ułatwić wybór odpowiedniego urządzenia, przygotowaliśmy dla naszych Klientów ranking robotów koszących 2024. Które […]

Read More
14 kwietnia 2024
Zalety i wady robotów koszących

Zastanawiasz się nad zakupem automatycznej kosiarki? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, poznaj wszystkie mocne oraz słabsze strony tego rozwiązania. Omawiamy zalety i wady robotów koszących! Zalety robotów koszących Ze względu na liczne zalety robotów koszących rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze. Dawniej takie urządzenia były uznawane za ciekawostkę i nowoczesne udogodnienie klasy premium, ale współcześnie stają […]

Read More
14 kwietnia 2024
Roboty koszące do 500m2

Wypielęgnowany trawnik jest piękną ozdobą, ale trudno jest regularnie dbać o duże połacie zieleni. To nie tylko zadanie czasochłonne i pracochłonne, ale często też związane z dużymi wydatkami. Wygodnym, nowoczesnym oraz opłacalnym rozwiązaniem jest automatyzacja. Polecamy najlepsze roboty koszące do 500m2! Roboty koszące do 500m2 – dlaczego warto je mieć? Roboty koszące do 500m2 to […]

Read More
4 stycznia 2023
Dlaczego warto kupić robot koszący Ambrogio?

Każdy, kto rozważa zakup kosztownego urządzenia, zastanawia się, na co się zdecydować i pragnie się upewnić, że będzie to udana inwestycja. Nie inaczej jest, gdy chodzi o roboty koszące. Jednym z liderów branży jest włoski producent – marka Ambrogio. Zastanawiasz się, dlaczego warto kupić robot koszący Ambrogio? Co wyróżnia te sprzęty na tle konkurencji? Sprawdź […]

Read More
Wróć do Bloga
Maciej Pawelski
Firma profesjonalna i terminowa. W końcu moje problemy z robotami koszacymi innych producentów zostaly rozwiązane. Pan Daniel złoty człowiek który dobrał odpowiednie urzadzenie zainstalował oraz dobrał odpowiednie ustawienia koszenia tak aby wszystko współgrało z nawadnianiem ogrodu. Jak się później okazało fachowej pomocy udzielono również w kwestii serwisowania systemu nawadniania ogrodu. Minęły już cztery lata od montażu robota którego praca jest w dalszym ciągu na najwyższym poziomie. Szczerze polecam Robopunkt. Pozdrawiam Pana Daniela.
Patryk Szymański
5 gwiazdek bo:
1. Doradztwo - wizja lokalna, oferta produktowa (1200 m2 trawnika).
2. Cena, elastyczność (raty 0%).
3. Dobór sprzętu (Seagway H3000E).
4. Pomoc przy instalacji (dodatkowe akcesoria są dostępne na miejscu).
5. Kontakt po zakupie.

Ps. Bez linki ograniczającej, bez ,,niedokoszeń", bez problemów (instalacja, aplikacja), bez obsługowa i w pełni samodzielna kosiarka autonomiczna, która kosi ,,w pasy" i zmienia ich kierunek zgodnie z tarczą zegara.
Maja BeeMay
W zeszłym roku kupiliśmy u naszego miejscowego dostawcy Ambrogio 20 Elitę. Przez rok trzech różnych speców próbowało ustawić właściwie robota. Wszelkie zabiegi nic nie dawały, robot nie dokaszał. Dopiero Pan Daniel z Robopunkt w ciągu jednego dnia całkowicie zmienił ustawienia i wszystko gra. Naprawdę polecamy Pana Daniela bo zna się na ustawieniu jak nikt inny. Profesjonalny i uczciwy.
Piotr Szuttenbach
Profesjonalny montaż i doradztwo. Wszystko terminowo, dokładnie wytłumaczone działanie robota. Dla wszystkich, którzy się jeszcze zastanawiają nad zakupem robota, warty każdej wydanej złotówki. Bardzo duża oszczędność czasu oraz dużo ładniejsza trawa, wystarczy tylko podlewać i nawozić. Urządzenie samo w sobie praktycznie bezobsługowe. Polecam współprac
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE
    lockusercartmagnifiercrossmenu
    Porównaj
    Porównanie ×
    Porównaj! Kontyynuj zakupy