0,00

Twój koszyk

Bezpieczne połączenie

Najważniejsze informacje o robotach Ambrogio cz. 2

Najważniejsze informacje o robotach Ambrogio cz. 2

Roboty Ambrogio to niesamowicie praktyczne, funkcjonalne urządzenia wysokiej jakości. Słyną z zaawansowanych funkcji i parametrów, a także bezawaryjności. Przy zakupie może pojawić się wiele pytań. Przedstawiamy kolejną część naszego cyklu, w którym przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości Klientów. Poznaj najważniejsze informacje o robotach Ambrogio!

Najczęstsze pytania dotyczące robotów Ambrogio

Roboty koszące Ambrogio mogą bardzo wydajnie pracować i pomóc Ci zadbać o kondycję trawnika. Ważne jest jednak, by wybrać model urządzenia, który będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom. Powinien być on dopasowany m.in. pod kątem wielkości powierzchni trawnika, ilości stref trawnika, pochyłości i skomplikowania terenu oraz wyposażony w funkcje, które są dla Ciebie ważne. Poniżej prezentujemy odpowiedzi na pytania, z których dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie i poznasz lepiej sposób działania automatycznej kosiarki.

Jaki robot koszący Ambrogio wybrać do mojego trawnika?

Robota koszącego należy dopasować do wielkości trawnika, ale też ilości przewężeń i dodatkowych obszarów. Przy doborze sprzętu uwzględnia się m.in. przeszkody w trawniku, takie jak: drzewa, krzewy, rabaty, a także to, jaka mieszanka trawnikowa została wysiana (skład mieszanki, np. czy jest trawnik z przewagą życic, wiechlin lub kostrzew). Dodatkowo należy również określić, czy trawnik będzie nawadniany i właściwie nawożony – wg. zaleceń, czyli ok. 4-5 razy w roku. Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz skontaktować się z naszymi ekspertami – na podstawie krótkiego wywiadu, doradzimy najlepsze sprzęty dla Twojego trawnika.

Jak działa Ambrogio Robot?

Ambrogio Robot pracuje w zaprogramowanych przedziałach czasu. Gdy przychodzi pora koszenia, robot uruchamia się i wyrusza na trawnik, gdzie w danym momencie jest zaplanowane koszenie. Gdy bateria wyczerpuje się, wraca do stacji ładowania. W celu optymalizacji koszenia, robot porusza się spiralnie w miejscach, gdzie trawa jest wyższa lub gęstsza. W nowoczesnych modelach z dedykowanym modułem GPS budowane są mapy ogrodu.

Czy Ambrogio Robot kosi także mokrą trawę?

Tak. Roboty Ambrogio koszą trawniki niezależnie od stanu i rodzaju trawy, w tym również mokrą i bardzo gęstą trawę. Niemniej koszenie na mokro może mieć takie konsekwencje, że podwozie będzie się oblepiać mokrą trawą. Atutem robotów są czujniki deszczu, które po odpowiednim zaprogramowaniu kierują urządzenie do stacji dokującej.

Jaka jest szerokość koszenia?

Szerokość koszenia może mieć rozpiętość 18 cm, 25 cm, 29 cm lub 36 cm, zależnie od wybranego modelu kosiarki automatycznej.

Jak długo zajmuje robotowi skoszenie trawnika?

Ambrogio kosi około 300-400 mkw na godzinę pracy, gdy mowa o trawniku o równych bokach, bez przeszkód i w trybie pielęgnacji (dotyczy robota z 25 cm nożem). Warto też pamiętać, że dla najlepszych rezultatów zalecane jest codzienne koszenie.

Czy robot koszący Ambrogio sprawdzi się do bardzo wysokiej trawy?

Ambrogio kosi trawę, której źdźbła mają długość nawet 20 cm (taką funkcję ma np. robot Ambrogio L250 Elite). Należy jednak wiedzieć, że koszenie wysokiej trawy sprawia, że noże tępią się szybciej, a przy tym bateria zostaje bardziej obciążona.

Czy muszę zbierać trawę po koszeniu przez robot Ambrogio?

Nie. Zbieranie i wyrzucanie trawy nie jest konieczne. Robot Ambrogio przycina kilka milimetrów trawy każdego dnia (lub wg harmonogramu pracy), a drobne ścinki są pozostawiane na ziemi, stanowiąc jednocześnie naturalny nawóz dla trawnika. Nawet przy długich źdźbłach, już po dwóch dniach nie ma śladu po pokosie.

Czy Ambrogio Robot sam się ładuje?

Tak. Roboty koszące Ambrogio wysyłają powiadomienie, gdy bateria wymaga naładowania, a także w odpowiednim momencie samodzielnie wracają do stacji dokującej.

Jak powinien być zaprogramowany Ambrogio Robot?

Robot koszący Ambrogio powinien zostać zaprogramowany do pracy przez instalatora. Optymalnym jest zlecenie pracy urządzenia każdego dnia – wówczas trawnik jest właściwie wypielęgnowany, a do tego urządzenie nie jest intensywnie eksploatowane (dłuższa, gęstsza trawa bardziej obciąża baterię i zużywa noże).

    lockusercartmagnifiercrossmenu
    Porównaj
    Porównanie ×
    Porównaj! Kontyynuj zakupy