0,00

Twój koszyk

Bezpieczne połączenie

Instalacja kosiarki automatycznej krok po kroku - robopunkt.pl

Instalacja kosiarki automatycznej jest prosta, jednak wymaga od nas kilku ważnych zasad. O czym należy pamiętać, decydując się na zakup robota koszącego? Czy sama instalacja kosiarki automatycznej i całego systemu jest trudna do wykonania?

Instalacja kosiarki automatycznej - krok po kroku

Z pewnością wielu z nas, będących przed zakupem takiego sprzętu do ogrodu, ma dziesiątki pytań. Oprócz tych, które związane są z zakupem odpowiedniego produktu, kluczowe znaczenie ma właśnie sama instalacja i na nim właśnie chcieliśmy się skupić szczególnie.

Po pierwsze - przejrzyj cały trawnik

Bez wątpienia kluczowe znaczenie mają dokładne oględziny trawnika. Aby zminimalizować bowiem ryzyko uszkodzenia sprzętu czy zatrzymania noży w trakcie pracy, należy pozbyć się z otoczenia obszaru wyznaczonego wszelkich elementów, które są tam zbędne, a więc kamieni, gałęzi, narzędzi, wszelkich zabawek. Co więcej, jeśli trawa ma więcej niż 10 centymetrów, zaleca się wcześniej ją skosić tradycyjną metodą, aby efekt, jaki chcemy otrzymać i aby urządzenie, które kupiliśmy, mogło spełnić nasze oczekiwania.

Po drugie - ustawienie stacji ładującej

Następnym elementem jest wyznaczenie miejsca dla stacji ładującej. Powinna ona być położona na płaskim podłożu, w środku obszaru koszenia. Wokół niej powinna znajdować się wolna przestrzeń. W jej pobliżu powinno znajdować się gniazdko elektryczne, jednocześnie z dala od zraszaczy. Ważne jest to, aby nie było ono narażone na działanie promieni słonecznych. Idealnie sprawdza się tutaj zadaszenie robota koszącego, który przed tym słońcem, ale także i deszczem sprzęt ogrodowy chroni. Kiedy stacja ładująca będzie już ustawiona i podłączona, należy naładować kosiarkę.

Po trzecie - instalacja kosiarki automatycznej a rozprowadzenie przewodów

Następnym, bardzo ważnym elementem jest rozprowadzenie przewodów. Należy odpowiednio rozprowadzić przewody ograniczające, które wyznaczają krawędzie trawnika i pozwalają określić obszar pracy kosiarki automatycznej. Montuje się je za pomocą szpilek do przewodu ograniczającego lub specjalną maszyną do układania przewodu.

Montaż za pomocą specjalistycznej maszyny jest szybki i prawie nieinwazyjny. Podczas układania przewodu ograniczającego, jest nacinany niewielki rowek o głębokości ok. 3 cm i szerokości 2 cm, w którym znajduje się przewód. Takie nacięcie w trawniku, po tygodniu jest niewidoczne.

Poprzez przewody ograniczające, kosiarka automatyczna wie, na jakim obszarze ma pracować, które miejsca ma omijać, na jaki obszar dojechać lub po prostu powrócić do stacji po skończonej pracy.

Jeśli instalacja przewodu ograniczającego zostanie zakończona, pozostanie tylko zaprogramowanie robota dla optymalizacji koszenia. Od tego momentu nie trzeba absolutnie stresować się pracochłonną i żmudnym koszeniem trawnika, bowiem robot koszący wykona wszystko za nas. Jedyne, co należy zrobić, to z kubkiem kawy usiąść w wygodnym fotelu i delektować się chwilą na świeżym powietrzu, w obecności perfekcyjnie przystrzyżonego trawnika.

 

    lockusercartmagnifiercrossmenu
    Porównaj
    Porównanie ×
    Porównaj! Kontyynuj zakupy