0,00

Twój koszyk

Bezpieczne połączenie

Instalacja kosiarki automatycznej krok po kroku - robopunkt.pl

Instalacja kosiarki automatycznej jest prosta, jednak wymaga od nas kilku ważnych zasad. O czym należy pamiętać, decydując się na zakup robota koszącego? Czy sama instalacja kosiarki automatycznej i całego systemu jest trudna do wykonania?

Instalacja kosiarki automatycznej - krok po kroku

Z pewnością wielu z nas, będących przed zakupem takiego sprzętu do ogrodu, ma dziesiątki pytań. Oprócz tych, które związane są z zakupem odpowiedniego produktu, kluczowe znaczenie ma właśnie sama instalacja i na nim właśnie chcieliśmy się skupić szczególnie.

Po pierwsze - przejrzyj cały trawnik

Bez wątpienia kluczowe znaczenie mają dokładne oględziny trawnika. Aby zminimalizować bowiem ryzyko uszkodzenia sprzętu czy zatrzymania noży w trakcie pracy, należy pozbyć się z otoczenia obszaru wyznaczonego wszelkich elementów, które są tam zbędne, a więc kamieni, gałęzi, narzędzi, wszelkich zabawek. Co więcej, jeśli trawa ma więcej niż 10 centymetrów, zaleca się wcześniej ją skosić tradycyjną metodą, aby efekt, jaki chcemy otrzymać i aby urządzenie, które kupiliśmy, mogło spełnić nasze oczekiwania.

Po drugie - ustawienie stacji ładującej

Następnym elementem jest wyznaczenie miejsca dla stacji ładującej. Powinna ona być położona na płaskim podłożu, w środku obszaru koszenia. Wokół niej powinna znajdować się wolna przestrzeń. W jej pobliżu powinno znajdować się gniazdko elektryczne, jednocześnie z dala od zraszaczy. Ważne jest to, aby nie było ono narażone na działanie promieni słonecznych. Idealnie sprawdza się tutaj zadaszenie robota koszącego, który przed tym słońcem, ale także i deszczem sprzęt ogrodowy chroni. Kiedy stacja ładująca będzie już ustawiona i podłączona, należy naładować kosiarkę.

Po trzecie - instalacja kosiarki automatycznej a rozprowadzenie przewodów

Następnym, bardzo ważnym elementem jest rozprowadzenie przewodów. Należy odpowiednio rozprowadzić przewody ograniczające, które wyznaczają krawędzie trawnika i pozwalają określić obszar pracy kosiarki automatycznej. Montuje się je za pomocą szpilek do przewodu ograniczającego lub specjalną maszyną do układania przewodu.

Montaż za pomocą specjalistycznej maszyny jest szybki i prawie nieinwazyjny. Podczas układania przewodu ograniczającego, jest nacinany niewielki rowek o głębokości ok. 3 cm i szerokości 2 cm, w którym znajduje się przewód. Takie nacięcie w trawniku, po tygodniu jest niewidoczne.

Poprzez przewody ograniczające, kosiarka automatyczna wie, na jakim obszarze ma pracować, które miejsca ma omijać, na jaki obszar dojechać lub po prostu powrócić do stacji po skończonej pracy.

Jeśli instalacja przewodu ograniczającego zostanie zakończona, pozostanie tylko zaprogramowanie robota dla optymalizacji koszenia. Od tego momentu nie trzeba absolutnie stresować się pracochłonną i żmudnym koszeniem trawnika, bowiem robot koszący wykona wszystko za nas. Jedyne, co należy zrobić, to z kubkiem kawy usiąść w wygodnym fotelu i delektować się chwilą na świeżym powietrzu, w obecności perfekcyjnie przystrzyżonego trawnika.

 

14 kwietnia 2024
Popularne modele robotów koszących

Porównujesz różne kosiarki automatyczne? Sprawdź sprzęt szczególnie często wybierany przez naszych Klientów. Co sprawia, że jest tak chętnie kupowany? Przedstawiamy popularne modele robotów koszących z naszej oferty! Popularne modele robotów koszących Pewne automatyczne kosiarki ze względu na swoje świetne parametry oraz funkcje cieszą się dużym powodzeniem. Na które modele na pewno warto zwrócić uwagę planując […]

Read More
14 kwietnia 2024
Roboty koszące bez kabla

Automatyczne kosiarki zwykle pracują na terenie wytyczonym przez specjalny przewód. Na rynku są już jednak dostępne specjalne modele, które dzięki nowoczesnej technologii nie są ograniczone do konkretnego obszaru. Podpowiadamy, jak wybierać roboty koszące bez kabla! Roboty koszące bez kabla – jakie wybrać? Roboty koszące bez kabla to automatyczne, bezprzewodowe kosiarki, obsługiwane bez udziału człowieka. Dotychczas […]

Read More
14 kwietnia 2024
Ranking robotów koszących 2024

Zastanawiasz się nad zakupem automatycznej kosiarki, ale masz kłopot z wyborem konkretnego modelu? Wyselekcjonowaliśmy najlepsze, cieszące się dużym powodzeniem urządzenia dostępne w naszej ofercie. Przedstawiamy ranking robotów koszących 2024! Zestawienie robotów koszących 2024 Często jesteśmy proszeni o polecenie kilku sprawdzonych modeli. Aby ułatwić wybór odpowiedniego urządzenia, przygotowaliśmy dla naszych Klientów ranking robotów koszących 2024. Które […]

Read More
14 kwietnia 2024
Zalety i wady robotów koszących

Zastanawiasz się nad zakupem automatycznej kosiarki? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, poznaj wszystkie mocne oraz słabsze strony tego rozwiązania. Omawiamy zalety i wady robotów koszących! Zalety robotów koszących Ze względu na liczne zalety robotów koszących rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze. Dawniej takie urządzenia były uznawane za ciekawostkę i nowoczesne udogodnienie klasy premium, ale współcześnie stają […]

Read More
14 kwietnia 2024
Roboty koszące do 500m2

Wypielęgnowany trawnik jest piękną ozdobą, ale trudno jest regularnie dbać o duże połacie zieleni. To nie tylko zadanie czasochłonne i pracochłonne, ale często też związane z dużymi wydatkami. Wygodnym, nowoczesnym oraz opłacalnym rozwiązaniem jest automatyzacja. Polecamy najlepsze roboty koszące do 500m2! Roboty koszące do 500m2 – dlaczego warto je mieć? Roboty koszące do 500m2 to […]

Read More
4 stycznia 2023
Dlaczego warto kupić robot koszący Ambrogio?

Każdy, kto rozważa zakup kosztownego urządzenia, zastanawia się, na co się zdecydować i pragnie się upewnić, że będzie to udana inwestycja. Nie inaczej jest, gdy chodzi o roboty koszące. Jednym z liderów branży jest włoski producent – marka Ambrogio. Zastanawiasz się, dlaczego warto kupić robot koszący Ambrogio? Co wyróżnia te sprzęty na tle konkurencji? Sprawdź […]

Read More
Wróć do Bloga
Maciej Pawelski
Firma profesjonalna i terminowa. W końcu moje problemy z robotami koszacymi innych producentów zostaly rozwiązane. Pan Daniel złoty człowiek który dobrał odpowiednie urzadzenie zainstalował oraz dobrał odpowiednie ustawienia koszenia tak aby wszystko współgrało z nawadnianiem ogrodu. Jak się później okazało fachowej pomocy udzielono również w kwestii serwisowania systemu nawadniania ogrodu. Minęły już cztery lata od montażu robota którego praca jest w dalszym ciągu na najwyższym poziomie. Szczerze polecam Robopunkt. Pozdrawiam Pana Daniela.
Patryk Szymański
5 gwiazdek bo:
1. Doradztwo - wizja lokalna, oferta produktowa (1200 m2 trawnika).
2. Cena, elastyczność (raty 0%).
3. Dobór sprzętu (Seagway H3000E).
4. Pomoc przy instalacji (dodatkowe akcesoria są dostępne na miejscu).
5. Kontakt po zakupie.

Ps. Bez linki ograniczającej, bez ,,niedokoszeń", bez problemów (instalacja, aplikacja), bez obsługowa i w pełni samodzielna kosiarka autonomiczna, która kosi ,,w pasy" i zmienia ich kierunek zgodnie z tarczą zegara.
Maja BeeMay
W zeszłym roku kupiliśmy u naszego miejscowego dostawcy Ambrogio 20 Elitę. Przez rok trzech różnych speców próbowało ustawić właściwie robota. Wszelkie zabiegi nic nie dawały, robot nie dokaszał. Dopiero Pan Daniel z Robopunkt w ciągu jednego dnia całkowicie zmienił ustawienia i wszystko gra. Naprawdę polecamy Pana Daniela bo zna się na ustawieniu jak nikt inny. Profesjonalny i uczciwy.
Piotr Szuttenbach
Profesjonalny montaż i doradztwo. Wszystko terminowo, dokładnie wytłumaczone działanie robota. Dla wszystkich, którzy się jeszcze zastanawiają nad zakupem robota, warty każdej wydanej złotówki. Bardzo duża oszczędność czasu oraz dużo ładniejsza trawa, wystarczy tylko podlewać i nawozić. Urządzenie samo w sobie praktycznie bezobsługowe. Polecam współprac
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE
    lockusercartmagnifiercrossmenu
    Porównaj
    Porównanie ×
    Porównaj! Kontyynuj zakupy