0,00

Twój koszyk

Bezpieczne połączenie

Jak działa kosiarka automatyczna? Opisujemy krok po kroku

Jak działa kosiarka automatyczna i co powinieneś wiedzieć przed zakupem? Specjaliści z Robopunkt opisują szczegóły pracy automatycznej kosiarki.

Jak działa kosiarka automatyczna?

Kosiarka automatyczna to inteligentne urządzenie posiadające oprogramowanie oraz prosty w obsłudze interfejs. Odpowiednie algorytmy odpowiadają za prawidłową pracę urządzenia. Każdy robot dostosowuje się do specyfiki ogrodu, który ma kosić. Wymaga to uprzedniej instalacji maszyny, polegającej na wyznaczeniu obszaru koszenia przewodami ograniczającymi. Przewody takie umieszcza się kilka centymetrów pod ziemią wzdłuż poszczególnych krawędzi trawnika albo przymocowuje się je dostarczanymi w komplecie plastikowymi szpilkami.

Przed użytkowaniem automatycznej kosiarki do trawy należy także usunąć z trawnika kamienie i inne przedmioty mogące utrudniać jego pracę lub uszkodzić nóż tnący. Kosiarki roboty posiadają czujniki odpowiedzialne m.in. za sterowanie urządzeniem. Kosiarka automatyczna zmienia kierunek jazdy, gdy dotrze do przewodu ograniczającego, trafi na przeszkodę czy wykryje miejsce, które w danej chwili nie wymaga koszenia.

Automatyczna kosiarka i jej specjalne algorytmy

Algorytm jest opracowany w ten sposób, by skutecznie skosić cały trawnik i nie pozostawić bez pielęgnacji żadnego z jego fragmentów. Na pierwszy rzut oka potencjalnemu nabywcy robota koszącego może wydawać się to niemożliwe lub bardzo trudne do osiągnięcia. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto sprawdzić jak dokładne, wydajne i precyzyjne koszenie zapewniają automatyczne kosiarki do trawy.

Kosiarki automatyczne nie tylko same koszą trawniki, ale także same się ładują. Są to urządzenia napędzane energią elektryczną magazynowaną w specjalnych, wydajnych akumulatorach. Każde urządzenie posiada wskaźnik zużycia energii. Gdy poziom energii zbliża się do dolnej granicy, kosiarka po prostu przerywa pracę i jedzie do stacji ładowania. Stacja ładowania może być zaś umieszczona w dowolnym miejscu, w jakim nie będzie narażona na deszcz czy bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Napęd elektryczny oraz niskie zużycie energii są walorami urządzenia. Robot koszący nie spowoduje drastycznego zwiększenia rachunków za prąd, jest bardzo cichy i ekologiczny, gdyż nie emituje żadnych spalin ani innych zanieczyszczeń.

Popularne modele kosiarek automatycznych

Kosiarki Ambrogio to elita wśród kosiarek automatycznych. Dostępnych jest kilkanaście modeli robotów różniących się kluczowymi parametrami. Spośród takiego asortymentu każdy znajdzie rozwiązanie optymalne do jego indywidualnych potrzeb. Może to być zarówno tańszy robot używany w przydomowym ogródku, jak i najbardziej zaawansowane urządzenie przeznaczone do koszenia największych trawników na terenie ekskluzywnych pensjonatów i innych obiektów.

Każda kosiarka automatyczna została zaprojektowana z troską o najmniejszy szczegół, a kwestię doboru solidnych materiałów i niezawodności potraktowano szczególnie poważne. Nasze kosiarki są łatwe w konserwacji, a częściowo nawet same się konserwują. Dotyczy to na przykład kół wyposażonych w samoczyszczący mechanizm lub perforowanej obudowy ułatwiającej czyszczenie. Na uwagę zasługuje również interesujący, nowoczesny wygląd urządzeń, które z pewnością przykują wzrok każdego sąsiada lub znajomego.

Decydując się na zakup innowacyjnej automatycznej kosiarki do trawy, zyskują Państwo niebanalne urządzenie, gwarancję zawsze zadbanego trawnika i wiele wolnego czasu, który można spędzić na przykład z rodziną. Nasza firma zapewnia profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru maszyny najbardziej odpowiedniej do Państwa potrzeb, jej instalację oraz wszelkie informacje na temat prawidłowego użytkowania, a także niezawodny serwis.

Jak działa kosiarka automatyczna dowiesz się w Robopunkcie, Łódź ul Złotno 126. 1300m2 ekspozycji oraz kilkanaście modeli do wyboru, zapraszamy do nas.

    lockusercartmagnifiercrossmenu
    Porównaj
    Porównanie ×
    Porównaj! Kontyynuj zakupy