0,00

Twój koszyk

Bezpieczne połączenie

Najczęstsze pytania dotyczące robotów Ambrogio cz.1

Jednymi z najpopularniejszych sprzętów, jeśli chodzi o kosiarki automatyczne są roboty koszące marki Ambrogio. Modele włoskiego producenta słyną z jakości, wydajności i nowoczesnych technologii. Rozważasz zakup kosiarki? Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące robotów Ambrogio.

Najczęstsze pytania dotyczące robotów Ambrogio

Roboty do koszenia trawy, które same doskonale wiedzą, jak wydajnie pracować i dbać o kondycję trawnika, to nie marzenie o sprzęcie przyszłości. To urządzenia, które są dostępne w ofercie i podbijają serca nowych klientów. Na ich zakup decydują się właściciele przydomowych ogrodów, ogródków działkowych, firm z terenami zielonymi. Roboty Ambrogio mają wiele zalet, ich obsługa jest niezwykle prosta, a działanie efektywne. Prezentujemy część pierwszą odpowiedzi na najczęstsze pytania Klientów na temat robotów koszących Ambrogio.

Dlaczego warto kupić robot koszący Ambrogio?

Roboty koszące Ambrogio koszą trawę automatycznie, nie wymagając od użytkownika pomocy czy wsparcia. W zależności od zaprogramowania, sprzęty mogą nawet każdego dnia ścinać kilka milimetrów trawy, pozostawiając drobne ścinki na ziemi jako naturalny nawóz dla trawnika.

Mówi się, że Ambrogio to Mercedes wśród robotów koszących. Przewagą sprzętów nad konkurencją są stałe noże, których nie wymienia się dwa razy w miesiącu, a jedynie ostrzy dwa razy w sezonie. Właściwie ostrzony nóż wytrzymuje nawet do 3 lat intensywnej eksploatacji. Poza tym stosowane są też pojemne baterie, dzięki którym robot dłużej pozostaje na trawniku i wymaga mniejszej ilości cykli ładowania. Przekłada się to zarazem na żywotność akumulatorów, które są w stanie pracować nawet 6 lat z oryginalną baterią.

Atutem jest też zróżnicowana szerokość koszenia, która w połączeniu z szybkością jazdy (nawet 35m/min), gwarantuje świetną wydajność. Niewątpliwymi zaletami są także fachowe doradztwo oraz szybki, profesjonalny serwis.

Czy muszę dostosowywać mój ogród do robota Ambrogio?

Jeśli chodzi o koszenie trawników, to roboty Ambrogio nie stawiają żadnych ograniczeń. Nawet jeśli masz już założony trawnik, a w ogrodzie znajdują się drzewa, rabaty i mała architektura ogrodowa, możesz zdecydować się na robota koszącego. Jedynym mankamentem w takiej sytuacji mogą okazać się nie w pełni skoszone obrzeża, które często nie są utwardzone. Tu jednak warto wiedzieć, że utwardzeń obrzeży oraz modernizacji miejsc, gdzie robot nie kosi, można dokonać w dowolnym momencie, niwelując ten problem.

Mój ogród jest na wzgórzu. Czy Ambrogio może pracować na zboczu?

Jak najbardziej. Roboty koszące Ambrogio świetnie radzą sobie na terenach pochyłych do 45%, a niektóre modele nawet do 55% bez utraty szybkości czy siły, jak i bez ryzyka przewrócenia się. Dla zwiększenia przyczepności można dodatkowo wykorzystać metalowe kolce na koła.

Czy kosiarka automatyczna Ambrogio może pracować na każdej nawierzchni?

Tak. Choć z założenia roboty koszące są dedykowane trawnikom, to z powodzeniem mogą one także regularnie kosić farmy fotowoltaiczne, nieużytki. Nawierzchnia nie musi być idealnie równa, ponieważ koła urządzeń świetnie radzą sobie z nierównościami terenu. Niemniej warto zadbać o to, by nie było dołków, w które mogłyby wpadać przednie koła robota.

Mój ogród składa się z kilku obszarów. Czy Ambrogio Robot może kosić je wszystkie?

Robot Ambrogio może zajmować się maksymalnie 8 odrębnymi obszarami pracy, choć wiele zależy od tego, jaki model się wybierze. Niektóre obsługują jedynie 4 lub 6 różnych obszarów. Jeśli chodzi o obszary to wyróżnia się: obszar główny, w którym umieszczona jest stacja ładująca i maksymalnie aż 7 dodatkowych trawników połączonych i/lub przylegających do głównego. Robot może przemieścić się przez podjazdy, kostkę, chodnik, ścieżkę, zbocze, mostek – tak, by dostać się do trawnika wymagającego w danej chwili koszenia.

Czy mogę dodać nowy obiekt do mojego ogrodu, w którym jest już zainstalowany robot Ambrogio?

Tak. W takiej sytuacji jednak należy ocenić, czy robot trafiając na nową przeszkodę odbije się od niej, czy też konieczne będzie zmodyfikowanie instalacji i otoczenie tego obiektu przewodem ograniczającym. Jeśli wymagana będzie modyfikacja instalacji, skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy pomocą Ci w tej kwestii.

Czy mogę zakupić robot Ambrogio razem z moim sąsiadem?

Oczywiście ze tak. Skontaktuj się z naszymi doradcami, a indywidualnie doradzimy, jaki sprzęt będzie odpowiedni, dla koszenia na dwóch posesjach.

Czy robot Ambrogio nada się do koszenia miejsc publicznych?

Jak najbardziej, jednak w celu koszenia trawy w miejscach publicznych konieczne jest dokonanie oceny łącznej powierzchni, która ma być koszona. Pomoże to w wyborze sprzętu, który sprosta oczekiwaniom i zadba o wszystkie trawniki, które wymagają skoszenia. W ofercie można znaleźć modele, które koszą nawet do 20 000 m2.

Wkopywanie przewodu ograniczającego – o czym pamiętać?

Należy pamiętać, że przewód nie może zostać wkopany głębiej niż 3-4 cm. Im bliżej powierzchni ziemi się znajdzie, tym sygnał będzie silniejszy. Poza tym przewód powinien zostać odkryty (znajdować się na powierzchni) na 2 metrach przed stacją ładującą. Korzystając z pomocy naszych ekspertów, nie musisz się niczym martwić. Tworząc instalację do wkopania przewodu wykorzystujemy specjalistyczną maszynę, która pozwala to zrobić szybko, precyzyjnie i bez niszczenia darni.

Czy konieczne jest wkopywanie przewodu ograniczającego?

Nie jest obowiązkowe, ale bardzo zalecane. Alternatywą dla wkopywania jest zamocowanie go plastikowymi szpilkami do powierzchni trawnika. Tu jednak należy pamiętać, że przewód będzie bardziej narażony na uszkodzenia.

Czy przewód ograniczający jest bezpieczny? Czy może porazić prądem?

Przewód ograniczający jest całkowicie bezpieczny. Płynie w nim prąd o bardzo niskim natężeniu, choć w pełni wystarczający do tego, aby robot rozpoznał teren pracy. Nie stwarza on niebezpieczeństwa dla ludzi.

Czy przewód ograniczający jest zasilany podczas ładowania się robota w stacji?

Nie. Gdy tylko robot koszący Ambrogio wraca do stacji ładującej, żaden sygnał elektryczny nie jest wysyłany. Ma to na celu optymalizację zużycia energii.

Czy przewód ograniczający Ambrogio Robot może zakłócać oświetlenie zewnętrzne, system nawadniania czy pracę alarmu?

W większości przypadków taka sytuacja nie ma miejsca. Niemniej, aby uniknąć jakichkolwiek zakłóceń, zalecane jest umieszczenie stacji ładującej w odpowiedniej odległości od bram automatycznych, źródła energii, sterownika oświetlenia czy systemu automatycznego nawadniania. Informacje na ten temat można znaleźć w Instrukcji Obsługi, w rozdziale zatytułowanym "Planowanie instalacji".

Czy stacja ładująca Ambrogio może być ustawiona w dowolnym miejscu?

Tak, ale konieczne jest spełnienie zaleceń zawartych w instrukcji dołączonej do urządzenia. Należy zwrócić uwagę na to, by zasilanie nie było narażone na dostawanie się wody (m.in. opady deszczu, zalegający śnieg) lub bezpośrednie promienie słoneczne. Zasilacz musi mieć ponadto dobrą wentylację.

14 kwietnia 2024
Popularne modele robotów koszących

Porównujesz różne kosiarki automatyczne? Sprawdź sprzęt szczególnie często wybierany przez naszych Klientów. Co sprawia, że jest tak chętnie kupowany? Przedstawiamy popularne modele robotów koszących z naszej oferty! Popularne modele robotów koszących Pewne automatyczne kosiarki ze względu na swoje świetne parametry oraz funkcje cieszą się dużym powodzeniem. Na które modele na pewno warto zwrócić uwagę planując […]

Read More
14 kwietnia 2024
Roboty koszące bez kabla

Automatyczne kosiarki zwykle pracują na terenie wytyczonym przez specjalny przewód. Na rynku są już jednak dostępne specjalne modele, które dzięki nowoczesnej technologii nie są ograniczone do konkretnego obszaru. Podpowiadamy, jak wybierać roboty koszące bez kabla! Roboty koszące bez kabla – jakie wybrać? Roboty koszące bez kabla to automatyczne, bezprzewodowe kosiarki, obsługiwane bez udziału człowieka. Dotychczas […]

Read More
14 kwietnia 2024
Ranking robotów koszących 2024

Zastanawiasz się nad zakupem automatycznej kosiarki, ale masz kłopot z wyborem konkretnego modelu? Wyselekcjonowaliśmy najlepsze, cieszące się dużym powodzeniem urządzenia dostępne w naszej ofercie. Przedstawiamy ranking robotów koszących 2024! Zestawienie robotów koszących 2024 Często jesteśmy proszeni o polecenie kilku sprawdzonych modeli. Aby ułatwić wybór odpowiedniego urządzenia, przygotowaliśmy dla naszych Klientów ranking robotów koszących 2024. Które […]

Read More
14 kwietnia 2024
Zalety i wady robotów koszących

Zastanawiasz się nad zakupem automatycznej kosiarki? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, poznaj wszystkie mocne oraz słabsze strony tego rozwiązania. Omawiamy zalety i wady robotów koszących! Zalety robotów koszących Ze względu na liczne zalety robotów koszących rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze. Dawniej takie urządzenia były uznawane za ciekawostkę i nowoczesne udogodnienie klasy premium, ale współcześnie stają […]

Read More
14 kwietnia 2024
Roboty koszące do 500m2

Wypielęgnowany trawnik jest piękną ozdobą, ale trudno jest regularnie dbać o duże połacie zieleni. To nie tylko zadanie czasochłonne i pracochłonne, ale często też związane z dużymi wydatkami. Wygodnym, nowoczesnym oraz opłacalnym rozwiązaniem jest automatyzacja. Polecamy najlepsze roboty koszące do 500m2! Roboty koszące do 500m2 – dlaczego warto je mieć? Roboty koszące do 500m2 to […]

Read More
4 stycznia 2023
Dlaczego warto kupić robot koszący Ambrogio?

Każdy, kto rozważa zakup kosztownego urządzenia, zastanawia się, na co się zdecydować i pragnie się upewnić, że będzie to udana inwestycja. Nie inaczej jest, gdy chodzi o roboty koszące. Jednym z liderów branży jest włoski producent – marka Ambrogio. Zastanawiasz się, dlaczego warto kupić robot koszący Ambrogio? Co wyróżnia te sprzęty na tle konkurencji? Sprawdź […]

Read More
Wróć do Bloga
Maciej Pawelski
Firma profesjonalna i terminowa. W końcu moje problemy z robotami koszacymi innych producentów zostaly rozwiązane. Pan Daniel złoty człowiek który dobrał odpowiednie urzadzenie zainstalował oraz dobrał odpowiednie ustawienia koszenia tak aby wszystko współgrało z nawadnianiem ogrodu. Jak się później okazało fachowej pomocy udzielono również w kwestii serwisowania systemu nawadniania ogrodu. Minęły już cztery lata od montażu robota którego praca jest w dalszym ciągu na najwyższym poziomie. Szczerze polecam Robopunkt. Pozdrawiam Pana Daniela.
Patryk Szymański
5 gwiazdek bo:
1. Doradztwo - wizja lokalna, oferta produktowa (1200 m2 trawnika).
2. Cena, elastyczność (raty 0%).
3. Dobór sprzętu (Seagway H3000E).
4. Pomoc przy instalacji (dodatkowe akcesoria są dostępne na miejscu).
5. Kontakt po zakupie.

Ps. Bez linki ograniczającej, bez ,,niedokoszeń", bez problemów (instalacja, aplikacja), bez obsługowa i w pełni samodzielna kosiarka autonomiczna, która kosi ,,w pasy" i zmienia ich kierunek zgodnie z tarczą zegara.
Maja BeeMay
W zeszłym roku kupiliśmy u naszego miejscowego dostawcy Ambrogio 20 Elitę. Przez rok trzech różnych speców próbowało ustawić właściwie robota. Wszelkie zabiegi nic nie dawały, robot nie dokaszał. Dopiero Pan Daniel z Robopunkt w ciągu jednego dnia całkowicie zmienił ustawienia i wszystko gra. Naprawdę polecamy Pana Daniela bo zna się na ustawieniu jak nikt inny. Profesjonalny i uczciwy.
Piotr Szuttenbach
Profesjonalny montaż i doradztwo. Wszystko terminowo, dokładnie wytłumaczone działanie robota. Dla wszystkich, którzy się jeszcze zastanawiają nad zakupem robota, warty każdej wydanej złotówki. Bardzo duża oszczędność czasu oraz dużo ładniejsza trawa, wystarczy tylko podlewać i nawozić. Urządzenie samo w sobie praktycznie bezobsługowe. Polecam współprac
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE
    lockusercartmagnifiercrossmenu
    Porównaj
    Porównanie ×
    Porównaj! Kontyynuj zakupy