0,00

Twój koszyk

Bezpieczne połączenie

Najważniejsze informacje o robotach Ambrogio cz. 3

Najważniejsze informacje o robotach Ambrogio cz. 3

Roboty koszące Ambrogio to urządzenia klasy premium, które zyskały popularność na całym świecie wśród osób prywatnych, jak i firm. Zakup sprzętu warto poprzedzić dokładnym researchem, a wówczas pojawia się sporo pytań i wątpliwości. W naszej serii artykułów staramy się odpowiedzieć na te najistotniejsze, aby pomóc Klientom w zakupie. Sprawdź najważniejsze informacje o robotach Ambrogio cz. 3.

Najczęstsze pytania dotyczące robotów Ambrogio

Roboty koszące Ambrogio pomagają użytkownikom w przycinaniu trawy, ale też w skutecznej pielęgnacji trawników. Dla najlepszych efektów, ważne jest regularne koszenie – najlepiej każdego dnia. Trudno, by znaleźć czas i czynić to codziennie z pomocą tradycyjnej kosiarki. Posiadając robota koszącego, można bez własnego udziału dbać o trawnik w najlepszy możliwy sposób. Tu jednak należy mieć na uwadze, że poszczególne modele urządzeń różnią się od siebie parametrami i funkcjami. Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące robotów Ambrogio i upewnij się, że to sprzęt dla Ciebie! Pamiętaj też, że eksperci Robopunkt.pl mogą Ci pomóc w wyborze najlepszego robota do Twojego ogrodu, który sprosta Twoim oczekiwaniom!

Czy Ambrogio Robot rozpoznaje ławki, leżaki lub inne przedmioty znajdujące się na trawie?

Tak, pod warunkiem, że te obiekty są stabilne i mają minimum 10 cm wysokości. Robot koszący w trakcie pracy podjeżdża do przedmiotów, a gdy je wyczuwa, delikatnie odbija się od przeszkody, kosząc trawę wokół niej. Dalej kontynuuje koszenie w innym kierunku. Bez obaw jednak – automatyczne kosiarki Ambrogio nie uszkodzą żadnych przedmiotów ani też nie doznają usterki w trakcie rozpoznawania przeszkód!

Czy Ambrogio Robot rozpozna drzewa, niskie krzewy i klomby w moim ogrodzie?

Podobnie jak w poprzednim pytaniu, odpowiedź brzmi: TAK. Robot koszący Ambrogio delikatnie odbija się od danej przeszkody i pracuje dalej. Jeśli obawiasz się, że skosi on np. Twoje kwiaty czy liście, warto zastosować przewód ograniczający – wówczas otocz dane miejsce przewodem wedle instrukcji załączonej do urządzenia, w rozdziale zatytułowanym "Przygotowanie i oznakowanie granic obszarów roboczych", znajdującym się w Instrukcji Obsługi. Gdy to skutecznie uczynisz, robot będzie jedynie dojeżdżał do linii przewodu ograniczającego, a później oddalał się w innym kierunku, kosząc kolejne obszary.

Czy mogę samodzielnie zainstalować robota Ambrogio?

Jest to możliwe w przypadku prostego, niewielkiego ogrodu. Wówczas należy postępować zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi, zawartymi instrukcji obsługi robota koszącego Ambrogio. W przypadku trudnego terenu, dużego ogrodu lub gdy po prostu obawiasz się, że sobie nie dasz rady z programowaniem, możesz liczyć na pomoc ekspertów Robopunkt. Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają na ominięcie wielu problemów, a nawet na zastosowanie rozwiązań, których instrukcja nie przewiduje, a które pomogą w jeszcze lepszy sposób zoptymalizować pracę robota!

Gdzie mogę znaleźć materiały do instalacji robota Ambrogio?

Gdy zdecydujesz się na samodzielną instalację, zestaw instalacyjny znajdziesz wewnątrz opakowania, w którym zakupiłeś robot koszący Ambrogio. Znajdują się tam: przewód ograniczający, opakowanie szpilek mocujących, stacja ładująca z zasilaczem i przewodem zasilającym oraz instrukcja obsługi. Potrzebujesz dodatkowych materiałów? Skontaktuj się z ekspertami Robopunkt.

Jak wygląda instalacja robota Ambrogio?

Ambrogio Robot kosi w obszarze wyznaczonym przez przewód ograniczający, ułożony wzdłuż obrzeży trawnika i ewentualnie wokół przeszkód, które ma ominąć podczas pracy. Przewód mocuje się do podłoża za pomocą plastikowych szpilek albo wkopuje do ziemi. Początek i koniec przewodu łączą się ze stacją ładującą, która jest podłączona do źródła prądu. Ważnym punktem jest także zaprogramowanie robota koszącego, aby pracował wedle naszych ustaleń. Potrzebujesz pomocy w tym zakresie? Specjaliści Robopunkt slużą pomocą.

Czy można zabezpieczyć robota Ambrogio przed kradzieżą lub innym nieuprawnionym użyciem?

Tak. Urządzenia Ambrogio posiadają zabezpieczenie antykradzieżowe. Sprzęt może być chroniony 4-cyfrowym kodem PIN. Bez jego znajomości, robot nie będzie mógł zostać uruchomiony, a poza tym nie będzie można wejść w menu programowania bez kodu PIN, co sprawi, że osoby niepowołane nie będą mogły korzystać z robota. Zachęcamy do zapoznania się z fragmentem instrukcji obsługi zatytułowanym "Zabezpieczenia - tryb programowania". Alarm geofence i opcja śledzenia robota po kradzieży, dostępne są w każdym robocie wyposażonym w moduł Connect.

    lockusercartmagnifiercrossmenu
    Porównaj
    Porównanie ×
    Porównaj! Kontyynuj zakupy