0,00

Twój koszyk

Bezpieczne połączenie

Ranking robotów koszących 2022

Zadbany, soczyście zielony trawnik to marzenie każdego właściciela terenów zielonych na posesji. Okazuje się jednak, że wcale nie jest to takie proste zadanie i wymaga podjęcia odpowiednich kroków – od prawidłowego zakładania, przez nawożenie, po inne prace pielęgnacyjne. Niezwykle ważna jest też procedura koszenia. W ostatnich latach na popularności zyskały automatyczne kosiarki, które oferują doskonałe parametry, a zarazem są niesamowicie proste w obsłudze i oszczędzają czas właściciela. Rozważasz zakup? Sprawdź przygotowany przez ekspertów ranking robotów koszących 2022.

Roboty koszące – kryteria wyboru

 • Maksymalna powierzchnia koszenia – to parametr odnoszący się do tego, jak duży trawnik może skosić robot koszący. Co jednak istotne, odnosi się on do warunków idealnych, a zatem trawnika o regularnym kształcie, pozbawionego przeszkód w czasie koszenia, o optymalnej długości źdźbeł i przy pracy na baterii o pełnej wydajności.

 • Ukształtowanie terenu – roboty koszące mają jasno określone warunki, w jakich mogą wydajnie działać. To między innymi maksymalne, dopuszczalne nachylenie zboczy, kształt trawnika, ewentualne przeszkody (np. wystające korzenie, altanka, pagórki). Na rynku znajdziesz modele, które poradzą sobie nawet z naprawdę sporymi wyzwaniami, jak np. pochyłość terenu do 55%, nieregularne obrzeża czy przejazdy.

 • Liczba obsługiwanych trawników – w ofercie dostępne są modele, które mogą skosić nawet kilka trawników – dotyczy to każdej powierzchni, która jest oddzielona alejkami, podjazdem, krawężnikami czy innymi przeszkodami.

 • Tryb ładowania – automatyczne roboty ładują się w dedykowanej stacji dokującej. Roboty koszące wracają do niej automatycznie, gdy bateria jest już bliska rozładowania lub gdy sprzęt zakończy ustalony zakres pracy.

 • Wysokość koszenia – zwykle są to widełki podane w milimetrach, określające, jaką długość minimalną i maksymalną mogą mieć źdźbła po skoszeniu przez robota.

 • Czujniki – urządzenia są wyposażone w różne funkcje dodatkowe, jak np. czujnik deszczu, system zapamiętywania przeszkód, ochrona zwierząt domowych, integracja z systemem zarządzania inteligentnym domem, możliwość dalszej rozbudowy.

Ranking robotów koszących 2022

Poszukiwania idealnej kosiarki spędzają Ci sen z powiek? Chcesz znaleźć urządzenie, które wyręczy Cię w tym obowiązku? W takim razie poznaj propozycje urządzeń, które rekomendują eksperci. Oto ranking robotów koszących 2022, uwzględniający sprzęty odpowiednie do trawników o różnej wielkości powierzchni, w szerokim przedziale cenowym!

Nasz ranking automatycznych kosiarek otwiera jeden z najpopularniejszych modeli, po które sięgają nie tylko klienci indywidualni, ale też przedsiębiorcy. Sprzęt oferuje pracę na bardzo dużej powierzchni maksymalnej, posiada funkcję „inteligentne obszary” i może kosić nawet 8 trawników. Wysokość koszenia to zakres od 25 do 70 mm, standardowy czas koszenia 3,5h, ekran dotykowy, zaawansowane systemy nawigacyjne i intuicyjny moduł komunikacji ZCS to kluczowe atuty tego sprzętu. Na uwagę zasługuje też funkcja mulczowania, która pozwala utrzymać zdrowy i bujny trawnik, ograniczając jednocześnie konieczność nawożenia.

To robot, który sprosta oczekiwaniom wymagających Klientów. Dedykowany do trawników o powierzchni do 1800 m2, z maksymalnym dopuszczalnym nachyleniem zboczy na poziomie 45% i z nominalnym nachyleniem zboczy 35%. Średni czas pracy tego modelu sięga nawet 4h, za co odpowiada wydajny akumulator litowo-jonowy. Inne atuty tego modelu to koszenie spiralne, samopoziomowanie, tryb eko, czujnik deszczu i obsługa do czterech stref koszenia. Miękkie, gumowe koło tylne odpowiada za świetną przyczepność na każdym terenie, nawet na mokrych nawierzchniach.

Ranking robotów koszących 2022 nie mógł pominąć tego sprzętu klasy premium! Jest doskonały do strzyżenia trawników o powierzchni do 3200 m2, o zboczach o maksymalnym nachyleniu do 45%. Sprzęt obfituje w wiele praktycznych rozwiązań – m.in. indukcyjne ładowanie, koszenie spiralne, inteligentne obszary, samopoziomowanie, tryb eko, czujnik deszczu, czujnik podniesienia, awaryjny STOP czy zabezpieczenie PINem przed kradzieżą. Duży ekran dotykowy ułatwia sterowanie robotem koszącym, a innowacyjna płyta główna najnowszej generacji odpowiada za doskonałą skuteczność robota podczas pracy.

Automatyczna kosiarka w przystępnej cenie, świetna do przydomowych trawników. To znacznie bardziej budżetowa opcja, która sprawdzi się na mniejszych powierzchniach. Sprzęt może działać nawet 2,5h. Oferuje szeroki zakres koszenia (wysokość od 20 do 70mm), koszenie spiralne, posiada czujnik deszczu i obsługuje 4 obszary koszenia. Mały, lekki, łatwy w transporcie i przede wszystkim cichy, dzięki czemu może pracować nawet wtedy, gdy Ty relaksujesz się w ogrodzie! Na uwagę zasługuje też funkcja, dzięki której robot rozpoznaje trawę, która jest już skoszona i zmniejsza całkowity czas pracy urządzenia.

Niewielka kosiarka automatyczna, która została wyposażona w najbardziej zaawansowane funkcje. Model ten posiada doskonałe procesory najnowszej generacji, bezszczotkowe silniki i pojemne baterie. Kosi ze świetną wydajnością, ma innowacyjny moduł łączności, który umożliwia zdalne kierowanie i kontrolowanie pracy robota. Inne atuty to czujnik deszczu, czas pracy do 3h, maksymalne nachylenie zboczy 45% oraz opcja koszenia 4 oddzielnych stref. Warto też wspomnieć, że Twenty 24 Elite jest również przystosowany do komunikacji z asystentem głosowym oraz AMICO.

  lockusercartmagnifiercrossmenu
  Porównaj
  Porównanie ×
  Porównaj! Kontyynuj zakupy