0,00

Twój koszyk

Bezpieczne połączenie

Robot do koszenia trawy - o czym pamiętać przy wyborze?

Jak dbać o trawnik, by ten bujnie rósł, prezentował się elegancko i zachwycał soczyście zielonym kolorem? Pomóc może robot do koszenia trawy. Jak działa? Jak wybrać odpowiedni? Poznaj poradnik przygotowany przez ekspertów, który pomoże Ci w zakupie najlepszego robota koszącego!

Robot do koszenia trawy - specyfika

Dopiero zakładasz trawnik? W takim razie teraz jest odpowiedni moment, by rozeznać się w sprzętach, które pomogą Ci zadbać o jego wygląd. A może dysponujesz już swoim skrawkiem zieleni, ale szukasz rozwiązania, które ułatwi Ci prace pielęgnacyjne nad trawnikiem? W tym również pomoże Ci nasz artykuł. Przybliżmy bowiem specyfikę robotów koszących, czyli niewielkich kosiarek, które nie wymagają pracy człowieka – wystarczy je zaprogramować, a samoczynnie uporają się z trawą, ścinając źdźbła do pożądanej wysokości.

Rewolucyjne, automatyczne kosiarki pracują cicho, wydajnie, ekologicznie i bezpiecznie. Nie ma jednak jednego, uniwersalnego modelu, który były odpowiedni dla każdego trawnika. Tym samym oferta jest dość obszerna – dostępne są urządzenia dedykowane małym trawnikom, jak i dużym powierzchniom trawiastym.

Jedne są budżetowe i oferują podstawowe funkcje, inne obfitują w nowoczesne rozwiązania technologiczne, czyniące prace pielęgnacyjne na trawie bardziej owocnymi. Nie należy więc kierować się jedynie maksymalną powierzchnią pracy czy ceną sprzętu. Warto poszukać modelu, który w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom. Poniżej prezentujemy wskazówki, które ułatwią Ci podjęcie decyzji zakupowej.

Jak wybrać robot do koszenia trawy?

 • Maksymalna powierzchnia koszenia – to jedno z ważniejszy kryteriów podczas zakupu urządzenia. Mówi o tym, jak dużą powierzchnię może skosić sprzęt w warunkach idealnych – czyli na trawniku o regularnym kształcie, przy pracy na nowej, wydajnej baterii i bez pojawienia się dodatkowych przeszkód (np. wystających korzeni, spadków terenu).

 • Rodzaj noży – na rynku dostępne są urządzenia z różnorodnymi typami mechanizmu koszenia. Szczególnie popularne są noże typu gwiazda (np. cztero- czy ośmioramienne), które radzą sobie świetnie nawet z gęstą, twardą trawą.

 • Ukształtowanie terenu – każde urządzenie posiada jasno sprecyzowane warunki, w których może wydajnie działać. Kwestia ta odnosi się do maksymalnego nachylenia zboczy, kształtu trawnika, występujących na murawie przeszkód (np. bramki na boisku, rabaty kwiatowe w ogrodzie, wystające korzenie drzew). W ofercie producentów dostępne są modele, które świetnie sprawdzą się nawet przy wyjątkowo wymagających nawierzchniach – trawnikach o pochyłości terenu do 55%, nieregularnych obrzeżach.

 • Liczba obsługiwanych obszarów koszenia – każda powierzchnia trawiasta, która jest oddzielona alejkami, podjazdem, krawężnikami, rabatami, jest traktowana jako odrębny obszar koszenia. Poszczególne modele mają wskazane, jak wiele takich trawników mogą obsługiwać – zwykle jest to od 4 do nawet 8.

 • Tryb ładowania – automatyczne roboty posiadają funkcję powrotu do dedykowanej stacji dokującej, gdy wykonają swoje zadanie lub kiedy bateria ma już niewiele procent. W ofercie dostępne są modele z ładowaniem kontaktowym, ale też indukcyjnym. Dodatkowo warto też sprawdzić, czy stacja posiada zadaszenie – jeśli nie, zwykle można je dokupić odrębnie, co zabezpieczy sprzęt przed opadami lub nadmiernym nagrzewaniem.

 • Wysokość koszenia – parametr ten określa, jaką długość minimalną i maksymalną będą mieć źdźbła po skoszeniu. Lubisz długą, lśniącą trawę – wybierz wariant, który kosi nawet do wysokości 65-75 mm. Szukasz urządzenia do dbania o murawę jak na boisku lub polu golfowym? Im krótsza trawa, tym lepiej, więc optymalnym wyborem będzie mocny robot do koszenia na wysokości 15-20 mm.

 • Czujniki – w ofercie znajdziesz sprzęty, które posiadają zaawansowane rozwiązania, sprzyjające bezpieczeństwu i efektywności pracy. To między innymi czujnik deszczu, czujnik podniesienia, ochrona zwierząt domowych czy przycisk awaryjny STOP.

 • Dodatkowe funkcjonalności – to między innymi system łączności Bluetooth, który usprawnia obsługę i sterowanie, system GSM zapewniający zdalne sterowanie urządzeniem, kiedy jest się poza domem, GPS umożliwiający robotowi ustalenie pozycji (ale też zapamiętanie przeszkód, łatwy powrót do stacji dokującej na skróty) czy możliwość dalszej rozbudowy i doposażenia robota do koszenia trawy o nowe funkcjonalności.

Automatyczne kosiarki – rekomendowane modele

Już wiesz, na jakie parametry zwrócić uwagę, gdy szukasz dobrej jakości, wydajnego urządzenia, odpowiedniego do Twojego ogrodu czy innych terenów zielonych. Poniżej prezentujemy kilka rekomendowanych sprzętów w różnym przedziale cenowym, więc uwzględniając budżet, jakim dysponujesz, możesz dopasować odpowiedni model.

Oczywiście oferta urządzeń jest znacznie szersza, dlatego zachęcamy, abyś sprawdził specyfikację dostępnych modeli i wybrał kosiarkę automatyczną na miarę swoich potrzeb!

 

14 kwietnia 2024
Popularne modele robotów koszących

Porównujesz różne kosiarki automatyczne? Sprawdź sprzęt szczególnie często wybierany przez naszych Klientów. Co sprawia, że jest tak chętnie kupowany? Przedstawiamy popularne modele robotów koszących z naszej oferty! Popularne modele robotów koszących Pewne automatyczne kosiarki ze względu na swoje świetne parametry oraz funkcje cieszą się dużym powodzeniem. Na które modele na pewno warto zwrócić uwagę planując […]

Read More
14 kwietnia 2024
Roboty koszące bez kabla

Automatyczne kosiarki zwykle pracują na terenie wytyczonym przez specjalny przewód. Na rynku są już jednak dostępne specjalne modele, które dzięki nowoczesnej technologii nie są ograniczone do konkretnego obszaru. Podpowiadamy, jak wybierać roboty koszące bez kabla! Roboty koszące bez kabla – jakie wybrać? Roboty koszące bez kabla to automatyczne, bezprzewodowe kosiarki, obsługiwane bez udziału człowieka. Dotychczas […]

Read More
14 kwietnia 2024
Ranking robotów koszących 2024

Zastanawiasz się nad zakupem automatycznej kosiarki, ale masz kłopot z wyborem konkretnego modelu? Wyselekcjonowaliśmy najlepsze, cieszące się dużym powodzeniem urządzenia dostępne w naszej ofercie. Przedstawiamy ranking robotów koszących 2024! Zestawienie robotów koszących 2024 Często jesteśmy proszeni o polecenie kilku sprawdzonych modeli. Aby ułatwić wybór odpowiedniego urządzenia, przygotowaliśmy dla naszych Klientów ranking robotów koszących 2024. Które […]

Read More
14 kwietnia 2024
Zalety i wady robotów koszących

Zastanawiasz się nad zakupem automatycznej kosiarki? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, poznaj wszystkie mocne oraz słabsze strony tego rozwiązania. Omawiamy zalety i wady robotów koszących! Zalety robotów koszących Ze względu na liczne zalety robotów koszących rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze. Dawniej takie urządzenia były uznawane za ciekawostkę i nowoczesne udogodnienie klasy premium, ale współcześnie stają […]

Read More
14 kwietnia 2024
Roboty koszące do 500m2

Wypielęgnowany trawnik jest piękną ozdobą, ale trudno jest regularnie dbać o duże połacie zieleni. To nie tylko zadanie czasochłonne i pracochłonne, ale często też związane z dużymi wydatkami. Wygodnym, nowoczesnym oraz opłacalnym rozwiązaniem jest automatyzacja. Polecamy najlepsze roboty koszące do 500m2! Roboty koszące do 500m2 – dlaczego warto je mieć? Roboty koszące do 500m2 to […]

Read More
4 stycznia 2023
Dlaczego warto kupić robot koszący Ambrogio?

Każdy, kto rozważa zakup kosztownego urządzenia, zastanawia się, na co się zdecydować i pragnie się upewnić, że będzie to udana inwestycja. Nie inaczej jest, gdy chodzi o roboty koszące. Jednym z liderów branży jest włoski producent – marka Ambrogio. Zastanawiasz się, dlaczego warto kupić robot koszący Ambrogio? Co wyróżnia te sprzęty na tle konkurencji? Sprawdź […]

Read More
Wróć do Bloga
Maciej Pawelski
Firma profesjonalna i terminowa. W końcu moje problemy z robotami koszacymi innych producentów zostaly rozwiązane. Pan Daniel złoty człowiek który dobrał odpowiednie urzadzenie zainstalował oraz dobrał odpowiednie ustawienia koszenia tak aby wszystko współgrało z nawadnianiem ogrodu. Jak się później okazało fachowej pomocy udzielono również w kwestii serwisowania systemu nawadniania ogrodu. Minęły już cztery lata od montażu robota którego praca jest w dalszym ciągu na najwyższym poziomie. Szczerze polecam Robopunkt. Pozdrawiam Pana Daniela.
Patryk Szymański
5 gwiazdek bo:
1. Doradztwo - wizja lokalna, oferta produktowa (1200 m2 trawnika).
2. Cena, elastyczność (raty 0%).
3. Dobór sprzętu (Seagway H3000E).
4. Pomoc przy instalacji (dodatkowe akcesoria są dostępne na miejscu).
5. Kontakt po zakupie.

Ps. Bez linki ograniczającej, bez ,,niedokoszeń", bez problemów (instalacja, aplikacja), bez obsługowa i w pełni samodzielna kosiarka autonomiczna, która kosi ,,w pasy" i zmienia ich kierunek zgodnie z tarczą zegara.
Maja BeeMay
W zeszłym roku kupiliśmy u naszego miejscowego dostawcy Ambrogio 20 Elitę. Przez rok trzech różnych speców próbowało ustawić właściwie robota. Wszelkie zabiegi nic nie dawały, robot nie dokaszał. Dopiero Pan Daniel z Robopunkt w ciągu jednego dnia całkowicie zmienił ustawienia i wszystko gra. Naprawdę polecamy Pana Daniela bo zna się na ustawieniu jak nikt inny. Profesjonalny i uczciwy.
Piotr Szuttenbach
Profesjonalny montaż i doradztwo. Wszystko terminowo, dokładnie wytłumaczone działanie robota. Dla wszystkich, którzy się jeszcze zastanawiają nad zakupem robota, warty każdej wydanej złotówki. Bardzo duża oszczędność czasu oraz dużo ładniejsza trawa, wystarczy tylko podlewać i nawozić. Urządzenie samo w sobie praktycznie bezobsługowe. Polecam współprac
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE
  lockusercartmagnifiercrossmenu
  Porównaj
  Porównanie ×
  Porównaj! Kontyynuj zakupy