0,00

Twój koszyk

Bezpieczne połączenie

Trawa pod roboty koszące - która najlepsza?

Jaka trawa pod roboty koszące 

Dla wszystkich którzy myślą o założeniu gęstego i niezwykle dekoracyjnego trawnika, polecamy sprawdzone, profesjonalne i najwyższej jakości mieszanki trawnikowe dedykowane pod roboty koszące-kosiarki automatyczne.

Na przestrzeni kilkunastoletniego doświadczenia, podczas budowy ogrodów oraz montażu robotów koszących, wyselekcjonowaliśmy kilku producentów mieszanek trawnikowych, które spełniają wymagania stawiane dla traw, koszonych przez roboty koszące.

Dzięki zastosowaniu mieszanek takich sprawdzonych producentów jak: DSV, Kipenkerl, Barenbrug, AgroLand, Twój trawnik będzie wyglądał jak angielska soczysta murawa, przy niskim nakładzie pracy, Twojej lub robota koszącego.

DSV 220 najlepsza trawa pod robota koszącego

Wybór naszych mieszanek jest gwarancją:

 • optymalizacji, jakości koszenia i zużycia robota koszącego
 • otrzymania specjalnego składu odmianowego przygotowanego do koszenia trawnika przez kosiarki automatyczne.
 • gęstego odpornego i niezwykle dekoracyjnego trawnika
 • mieszanek traw tolerujących intensywne i częste koszenie.
 • odporności na niedobory wody oraz braki składników pokarmowych
 • gatunków traw wieloletnich a nie jednorocznych lub dwuletnich

Nasze mieszanki trawnikowe wyselekcjonowane są tylko z gatunków wieloletnich, których trudno znaleźć w marketach. Mieszanki trawnikowe kupione w markecie będą tańsze, niestety przełoży się to jednak na jakość i długowieczność trawnika a nie na tym nam zależy.

Najlepszy termin wysiewu trawnika

Najlepszym terminem wysiewu trawnika jest jesień. Stabilizują się wtedy temperatury dobowe, brak jest ostrego słońca, które wysusza wschodzącą młoda trawę oraz zachowana jest umiarkowana wilgotność. Oczywiście wiosna i latem również siejemy trawniki, jednak wtedy należy zadbać o odpowiednią wilgotność gruntu podczas wschodów. Oczywiście, nasiona naszych traw można stosować na trawnikach koszonych tradycyjną kosiarką, spalinową lub elektryczną.

Kwestią czasu będzie zamiana jej na kosiarkę automatyczną, która jest strażnikiem wolnej soboty od koszenia ? Trawy pod robota koszącego znajdziesz w naszym sklepie internetowym lub stacjonarnym w kategorii trawa.

Jeśli nasz artykuł nie dostarczył Ci informacji, którą mieszankę kupić,  zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Chętnie odpowiemy na pytania i rozwiejemy wątpliwości co do wyboru odpowiedniej mieszanki trawnikowej do twojego trawnika. Możesz również odwiedzić nasz Robopunkt, znajdziesz nas Łódź  ul. Złotno 126.

Szukasz robota koszącego do 1000m2, sprawdź co proponujemy Robot koszący do 1000m2, proponujemy trzy modele do wyboru

  lockusercartmagnifiercrossmenu
  Porównaj
  Porównanie ×
  Porównaj! Kontyynuj zakupy