0,00

Twój koszyk

Bezpieczne połączenie

Robot koszący bez przewodu ograniczającego – jaki wybrać?

Wybór robota koszącego może okazać się dość skomplikowany – szczególnie, gdy nigdy wcześniej nie miało się do czynienia z tego typu sprzętem. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli, które różnią się producentem, ceną, przeznaczeniem, jak i różnymi parametrami technicznymi. Jednym z typów urządzeń są roboty koszące bez przewodu ograniczającego. Czym się charakteryzują? Jakie kwestie wziąć pod uwagę, gdy planujemy zakup takiego modelu. Oto poradnik ze wskazówkami!

Robot koszący bez przewodu ograniczającego – specyfika

Roboty koszące to urządzenia, które zyskują na popularności. Niosą wiele korzyści dla właściciela, bowiem wyręczają go w obowiązkach związanych z koszeniem trawy. Odpowiednio zaprogramowane działają samoczynnie, a za sprawą licznych czujników i funkcji, gwarantują naprawdę zdumiewające efekty.

Większość sprzętów wymaga instalacji przewodu ograniczającego, którego zadaniem jest wyznaczenie obszaru poruszania się urządzenia. Niemniej konieczność montażu kabla ograniczającego przy krawędzi trawnika czasem zniechęca inwestorów z uwagi na to, że to dość czasochłonne zadanie – przede wszystkim, gdy powierzchnia trawnika jest spora, a poza tym w ogrodzie znajduje się wiele przeszkód (drzewa, rabaty, mała architektura ogrodowa).

Robot bez przewodu ograniczającego to sprzęt bardziej zaawansowany. Do takich możemu zaliczyć Ambrogioo 4,36 Elite , który korzysta z technologii RTK. Urządzenia są wyposażone w nowoczesną technologię, która pozwala im na pracę bez okablowania przewodami obwodowymi na trawniku o określonej powierzchni. Urządzenie opiera swoje działanie na radarowym sprawdzaniu otoczenia przed robotem lub na połączeniu satelitarnym GPS oraz referencyjnej stacji bazowej. Pozwala to na unikanie przeszkód czy eliminuje ryzyko wykroczenia robota poza granice trawnika. Przykładem takiego sprzętu jest np

Robot koszący GPS czyli bez przewodu ograniczającego

Zakup robota koszącego należy poprzedzić przeanalizowaniem swoich potrzeb i oczekiwań. Sprzętów w ofercie jest sporo, ale nie wszystkie będą odpowiednie dla danego typu trawnika, a co za tym idzie, nie każdy z nich w optymalny sposób zadba o trawę. Prezentujemy więc kilka kwestii, które warto uwzględnić w swoich poszukiwaniach.

 • Powierzchnia trawnikaKażdy robot koszący ma ściśle określone, do jakiej maksymalnej powierzchni jest dedykowany. Wśród propozycji znaleźć można modele odpowiednie do małych trawników, których powierzchnia wynosi do 1000 m2, ale też średnich i dużych (właściwe do powierzchni wynoszących nawet 20 000 m2).

 • Ukształtowanie terenu

  Kupując robot koszący bez przewodu ograniczającego, jak również z przewodem, należy wziąć pod uwagę ukształtowanie terenu, czyli uwzględnić nachylenia i spadki. Im trudniejszy jest teren, tym wyższe są wymagania wobec urządzenia i musi być on bardziej zaawansowany pod względem konstrukcji i funkcji. Kolejnym ważnym aspektem jest także to, na ile stref podzielony jest trawnik. Mówiąc o strefach mamy na myśli obszary o powierzchni trawiastej, które są od siebie oddzielone różnymi ograniczeniami i przeszkodami, np. krawężnikami, obrzeżami, ścieżkami czy rabatami.
 • Nowoczesne technologie

  Najlepsze roboty koszące są wyposażone w różne funkcje i udogodnienia, które sprawiają, że koszenie jest bardziej efektywne, precyzyjne i dodatkowo dba o kondycję trawnika. Są to na przykład czujniki deszczu czy podniesienia, koszenie spiralne, współpraca z asystentem głosowym, zabezpieczenie przed kradzieżą, funkcja rozpoznawania przeszkód, radarowe sprawdzanie otoczenia (szczególnie ważne w przypadku robotów koszących bez przewodu ograniczającego), samoistny powrót robota do stacji dokującej, optymalizacja czasu pracy i wiele innych. Warto także zwrócić uwagę na wydajny akumulator, który pozwoli na wielogodzinną, nieprzerwaną pracę robota.

Robot koszący z przewodem ograniczającym czy bez?

Podsumowując, zakup robota koszącego bez przewodu ograniczającego może być dobrym pomysłem w przypadku dużych trawników, jak i tych, gdzie jest dużo przeszkód w ogrodzie. Jeśli jednak poszukuje się urządzenia do trawnika o równomiernych kształtach czy niedużej powierzchni, nie trzeba obawiać się wyboru modelu z przewodem ograniczającym. Jego montaż wcale nie jest taki trudny i skomplikowany.

Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to warto uwzględnić swoje indywidualne potrzeby. Im bardziej zaawansowany model, wyposażony w nowoczesne funkcje, różne czujniki, wydajny akumulator i solidną konstrukcję, tym oczywiście lepiej. Zachęcamy do sprawdzenia robotów koszących w sklepie Robopunkt, przyjrzenia się ich specyfikacji i zakupu odpowiedniego. Potrzebujesz pomocy doradcy? Służymy pomocą!

 

14 kwietnia 2024
Popularne modele robotów koszących

Porównujesz różne kosiarki automatyczne? Sprawdź sprzęt szczególnie często wybierany przez naszych Klientów. Co sprawia, że jest tak chętnie kupowany? Przedstawiamy popularne modele robotów koszących z naszej oferty! Popularne modele robotów koszących Pewne automatyczne kosiarki ze względu na swoje świetne parametry oraz funkcje cieszą się dużym powodzeniem. Na które modele na pewno warto zwrócić uwagę planując […]

Read More
14 kwietnia 2024
Roboty koszące bez kabla

Automatyczne kosiarki zwykle pracują na terenie wytyczonym przez specjalny przewód. Na rynku są już jednak dostępne specjalne modele, które dzięki nowoczesnej technologii nie są ograniczone do konkretnego obszaru. Podpowiadamy, jak wybierać roboty koszące bez kabla! Roboty koszące bez kabla – jakie wybrać? Roboty koszące bez kabla to automatyczne, bezprzewodowe kosiarki, obsługiwane bez udziału człowieka. Dotychczas […]

Read More
14 kwietnia 2024
Ranking robotów koszących 2024

Zastanawiasz się nad zakupem automatycznej kosiarki, ale masz kłopot z wyborem konkretnego modelu? Wyselekcjonowaliśmy najlepsze, cieszące się dużym powodzeniem urządzenia dostępne w naszej ofercie. Przedstawiamy ranking robotów koszących 2024! Zestawienie robotów koszących 2024 Często jesteśmy proszeni o polecenie kilku sprawdzonych modeli. Aby ułatwić wybór odpowiedniego urządzenia, przygotowaliśmy dla naszych Klientów ranking robotów koszących 2024. Które […]

Read More
14 kwietnia 2024
Zalety i wady robotów koszących

Zastanawiasz się nad zakupem automatycznej kosiarki? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, poznaj wszystkie mocne oraz słabsze strony tego rozwiązania. Omawiamy zalety i wady robotów koszących! Zalety robotów koszących Ze względu na liczne zalety robotów koszących rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze. Dawniej takie urządzenia były uznawane za ciekawostkę i nowoczesne udogodnienie klasy premium, ale współcześnie stają […]

Read More
14 kwietnia 2024
Roboty koszące do 500m2

Wypielęgnowany trawnik jest piękną ozdobą, ale trudno jest regularnie dbać o duże połacie zieleni. To nie tylko zadanie czasochłonne i pracochłonne, ale często też związane z dużymi wydatkami. Wygodnym, nowoczesnym oraz opłacalnym rozwiązaniem jest automatyzacja. Polecamy najlepsze roboty koszące do 500m2! Roboty koszące do 500m2 – dlaczego warto je mieć? Roboty koszące do 500m2 to […]

Read More
4 stycznia 2023
Dlaczego warto kupić robot koszący Ambrogio?

Każdy, kto rozważa zakup kosztownego urządzenia, zastanawia się, na co się zdecydować i pragnie się upewnić, że będzie to udana inwestycja. Nie inaczej jest, gdy chodzi o roboty koszące. Jednym z liderów branży jest włoski producent – marka Ambrogio. Zastanawiasz się, dlaczego warto kupić robot koszący Ambrogio? Co wyróżnia te sprzęty na tle konkurencji? Sprawdź […]

Read More
Wróć do Bloga
Maciej Pawelski
Firma profesjonalna i terminowa. W końcu moje problemy z robotami koszacymi innych producentów zostaly rozwiązane. Pan Daniel złoty człowiek który dobrał odpowiednie urzadzenie zainstalował oraz dobrał odpowiednie ustawienia koszenia tak aby wszystko współgrało z nawadnianiem ogrodu. Jak się później okazało fachowej pomocy udzielono również w kwestii serwisowania systemu nawadniania ogrodu. Minęły już cztery lata od montażu robota którego praca jest w dalszym ciągu na najwyższym poziomie. Szczerze polecam Robopunkt. Pozdrawiam Pana Daniela.
Patryk Szymański
5 gwiazdek bo:
1. Doradztwo - wizja lokalna, oferta produktowa (1200 m2 trawnika).
2. Cena, elastyczność (raty 0%).
3. Dobór sprzętu (Seagway H3000E).
4. Pomoc przy instalacji (dodatkowe akcesoria są dostępne na miejscu).
5. Kontakt po zakupie.

Ps. Bez linki ograniczającej, bez ,,niedokoszeń", bez problemów (instalacja, aplikacja), bez obsługowa i w pełni samodzielna kosiarka autonomiczna, która kosi ,,w pasy" i zmienia ich kierunek zgodnie z tarczą zegara.
Maja BeeMay
W zeszłym roku kupiliśmy u naszego miejscowego dostawcy Ambrogio 20 Elitę. Przez rok trzech różnych speców próbowało ustawić właściwie robota. Wszelkie zabiegi nic nie dawały, robot nie dokaszał. Dopiero Pan Daniel z Robopunkt w ciągu jednego dnia całkowicie zmienił ustawienia i wszystko gra. Naprawdę polecamy Pana Daniela bo zna się na ustawieniu jak nikt inny. Profesjonalny i uczciwy.
Piotr Szuttenbach
Profesjonalny montaż i doradztwo. Wszystko terminowo, dokładnie wytłumaczone działanie robota. Dla wszystkich, którzy się jeszcze zastanawiają nad zakupem robota, warty każdej wydanej złotówki. Bardzo duża oszczędność czasu oraz dużo ładniejsza trawa, wystarczy tylko podlewać i nawozić. Urządzenie samo w sobie praktycznie bezobsługowe. Polecam współprac
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE
  lockusercartmagnifiercrossmenu
  Porównaj
  Porównanie ×
  Porównaj! Kontyynuj zakupy