0,00

Twój koszyk

Bezpieczne połączenie

Ceny robotów koszących – sprawdź co na nie wpływa?

Od czego zależy rozbieżność cenowa robotów dostępnych na rynku?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli robotów koszących znacząco różniących się ceną. Z czego wynika tak duża rozbieżność? Czy na pewno z wyższą ceną wiązać się będzie większe zadowolenie z robota koszącego? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Ceny robotów koszących

Robot koszący a cena to zagadnienie, które intryguje wszystkie osoby planujące inwestycję w tego typu sprzęt. Okazuje się bowiem, że rozbieżność cenowa jest znacząco, a wpływ na to ma wiele czynników. Czy można kupić dobrej jakości model za mniej niż 7 tysięcy, skoro na rynku znaleźć można i te 10 razy droższe? W odpowiedzi na to pytanie pomoże Ci zbiór informacji na temat tego, co wpływa na cenę sprzętu.

 • Marka – roboty koszące renomowanych producentów, np. Ambrogio czy Husqvarna będą zdecydowanie droższe niż kosiarki automatyczne dostępne na chińskich stronach z elektroniką.

 • Maksymalna powierzchnia koszenia – ten aspekt najbardziej determinuje cenę sprzętu. Roboty koszące, które są dedykowane do trawników o powierzchni do 200 m2 będą znacznie tańsze od tych, które mogą skosić nawet 20 000 m2.

 • Jakość zastosowanych podzespołów – choć kosiarki automatyczne to niewielkie sprzęty, to jednak kryją w swoim wnętrzu wiele ważnych elementów. Podzespoły wpływają na jakość i tempo pracy, ale też na ceny robotów koszących. Im lepsze noże, procesor, czujniki, baterie, tym cena urządzenia będzie wyższa. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku wyższa cena robota koszącego może przełożyć się na późniejsze oszczędności przy jego eksploatacji – np. brak konieczności wymiany baterii czy noży.

Rozbieżność cenowa robotów dostępnych na rynku

Zastanawia Cię rozbieżność cenowa robotów koszących? Porównałeś interesujące Cię modele pod względem umówionych wcześniej parametrów, i choć są zbliżone, to różnica w cenie jest znaczna? W takim razie warto, abyś też zwrócił uwagę np. na kwestię akcesoriów dodatkowych. Niektóre sprzęty dostępne są w wariantach pozbawionych wielu dodatkowych elementów, które podnoszą standard pracy sprzętu. Tego typu rozwiązanie wpływa oczywiście na niższą cenę, ale jeśli chcemy mieć lepiej doposażony model, musimy liczyć się z dopłatą do różnych funkcji np. indukcyjnej stacji ładującej, zadaszenia stacji ładującej, modułu łączności, dodatkowych czujników.

Gdzie szukać robotów koszących?

Chcesz kupić sprzęt, ale zależy Ci, by na pewno był on nowy, sprawdzony, objęty gwarancją? Oczywiście dobrze też, jeśli ceny robotów koszących w danym sklepie były atrakcyjne oraz być mógł liczyć na pomoc specjalistów w dokonaniu decyzji zakupowej? Polecamy sprawdzić roboty koszące w sklepie Robopunkt.pl, który specjalizuje się w dystrybucji sprzętów renomowanego, włoskiego producenta nowoczesnych kosiarek automatycznych marki Ambrogio.

  lockusercartmagnifiercrossmenu
  Porównaj
  Porównanie ×
  Porównaj! Kontyynuj zakupy