fbpx
Roboty koszące
0,00

Twój koszyk

Bezpieczne połączenie

Kosiarka automatyczna – dlaczego warto ją mieć?

Kosiarka automatyczna – dlaczego warto ją mieć?

Kosiarki automatyczne umożliwiają optymalne zadbanie o trawnik, bez konieczności ręcznego koszenia. Niosą też za sobą wiele innych zalet, które odnotują ich właściciele. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na zakup robota koszącego, kiedy inwestycja w tego typu sprzęt jest słusznym posunięciem oraz dowiedz się, gdzie kupić kosiarkę automatyczną!

Zalety kosiarek automatycznych

Kosiarki automatyczne umożliwiają utrzymanie pięknie skoszonego trawnika bez nakładu pracy człowieka. To urządzenia stworzone do tego, by odciążyć właścicieli terenów zielonych od obowiązków i sprawić, że trawnik, murawa czy pole golfowe, będą prezentowały się zjawiskowo.

Co więcej, kosiarki nie tylko odpowiadają za skracanie źdźbeł trawy, ale też wspierają jej zagęszczenie, nasycenie kolorem, jędrność. Kosiarki automatyczne podczas koszenia realizują bowiem zabieg mulczowania trawnika, co w praktyce oznacza tyle, że rozdrabniają pokos i pokrywają jego cienką warstwą powierzchnię trawnika. Rozsypany pokos ulega rozkładowi, ale wartościowe składniki są wchłaniane do gleby i stanowią pożywienie dla rosnącej trawy, pełniąc funkcję naturalnego nawozu.

Dzięki temu, że kosiarki automatyczne posiadają szereg praktycznych funkcji, doskonale odnajdują się na terenie, który mają skosić. Roboty rozpoznają przeszkody, wykrywają miejsca z bujną trawą (by uruchomić np. koszenie spiralne i podnieść wydajność pracy), dobrze radzą sobie na pochyłościach terenu, umożliwiają programowanie koszenia wedle potrzeb czy harmonogramowanie.

Zastosowanie kosiarek automatycznych

Kiedy warto zdecydować się na kosiarkę automatyczną? Nie ma tu właściwie żadnych wytycznych i ograniczeń. Każdy ogród, bez względu na to, czy ma wymiary 200 m2 czy do 20 000 m2, może być z powodzeniem koszony przez robota. Ważne jest jednak, by dopasować model do faktycznych potrzeb i uwzględnić m.in. wielkość trawnika, pochyłość terenu, kształt i ilość stref koszenia.

Kosiarki automatyczne docierają do każdego miejsca w ogrodzie – nawet tego, w którym ścieżki są wąskie, a trawa ma różną wysokość i gęstość. Dobrej jakości sprzęt wykrywa różnice i optymalizuje pracę, dopasowując działanie do potrzeb trawnika. Kiedy urządzenie skończy koszenie, automatycznie wraca do bazy ładującej. W efekcie więc czas, praca i energia osoby, która odpowiada za dbałość o trawnik, jest ograniczona do minimum. Tym samym sprzęt na pewno polecany jest osobom, którym brakuje czasu na tego typu działania lub po prostu nie lubią tego robić.

Gdzie kupić kosiarkę automatyczną?

Chcesz kupić kosiarkę automatyczną, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Szukasz sprawdzonego dystrybutora, który zaoferuje Ci nowy sprzęt objęty gwarancją, a do tego będzie świadczył usługi serwisowe i pomoże Ci w wyborze odpowiedniego modelu? W sieci jest wiele sklepów online, w których znajdziesz urządzenia mniej lub bardziej znanych marek. Jeśli poszukujesz modelu z górnej półki, to polecamy sprawdzić te od renomowanego, włoskiego producenta – marki Ambrogio. Znajdziesz je w sklepie Robopunkt.pl, w którym możesz również liczyć na doradztwo i usługi serwisowe.

    lockusercartmagnifiercrossmenuchevron-down