0,00

Twój koszyk

Bezpieczne połączenie

Robot koszący do dużych powierzchni - zobacz nasze propozycje

Robot koszący do dużych powierzchni

Zakup robota koszącego to nie lada wyzwanie dla każdego, kto chce zadbać o swój trawnik. Gdy masz do skoszenia niewielką, przydomową przestrzeń, ilość dostępnych sprzętów jest ogromna. Kiedy jednak szukasz kosiarki automatycznej do dużych powierzchni, sprawa się komplikuje, ponieważ urządzenia mają ograniczoną powierzchnię koszenia, liczbę obsługiwanych trawników czy czas pracy. Sprawdź wskazówki i dowiedz się, jak wybrać robot koszący do dużych powierzchni!

Czym kierować się przy wyborze robota koszącego do dużej powierzchni?

Koszenie dużych nawierzchni trawiastych wymaga odpowiedniego sprzętu. W ofercie dostępne są liczne roboty koszące, które doskonale sprawdzą się do koszenia trawy w ogrodach, parkach, wokół firm i instytucji, ale też na boiskach czy polach golfowych. Trawnik powinien być zadbany, gęsty, bujny i soczyście zielony. Regularne skracanie go do pożądanej wysokości i nawożenie, to konieczność. Prezentujemy kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę, gdy chcesz kupić automatyczną kosiarkę dedykowaną do dużej powierzchni, sięgającej nawet 20 000 m2.

 • Maksymalna powierzchnia koszenia – zacznij od obliczenia powierzchni trawnika, który zamierzasz kosić. Następnie sprawdź, do jakiej maksymalnej powierzchni są dedykowane poszczególne modele. Pamiętaj, że parametr ten mówi o tym, jak dużą powierzchnię może skosić sprzęt w warunkach idealnych (na trawniku o regularnym kształcie, przy wydajnej baterii, bez dodatkowych przeszkód i nierówności terenu). Dostępne są modele odpowiednie do 5000 m2, 6000 m2, 10 000 m2 czy 20 000 m2.

 • Ilość obsługiwanych obszarów koszenia – wiesz już, jaką powierzchnię ma Twój trawnik. Teraz musisz wyznaczyć jego strefy i policzyć, ile ich jest. Roboty mogą obsługiwać do ośmiu trawników niezależnych, do których mogą dojechać w sposób automatyczny, poprzez inne trawniki, podjazdy, specjalne ścieżki. Poza tym obszary koszenia mają znaczenie przy skomplikowanych, rozległych trawnikach, które choć składają się z jednego obszaru, to ustala się kilka obszarów startowych, co pozwala zoptymalizować proces koszenia i zwiększyć efektywność.

 • Ukształtowanie terenu – kolejną ważną kwestią jest określenie kształtu trawnika, ale też zastanowienie się, jakie przeszkody czyhają na automatyczną kosiarkę oraz jakie są spadki czy poziom nachylenia. Im więcej przeszkód i trudniejsze warunki czekają na urządzenie, tym więcej uwagi powinniśmy poświęcić na sprawdzenie parametrów poszczególnych sprzętów. Proste algorytmy nie pozwolą na efektywne i skuteczne koszenie.

 • Czas pracy – im pojemniejszy akumulator w urządzeniu, tym dłużej urządzenie będzie mogło działać po pełnym naładowaniu. Najwydajniejsze sprzęty oferują nawet 11h nieprzerwanej pracy. Co jednak istotne, roboty koszące kontrolują poziom naładowania baterii i gdy ta się rozładowuje, kierują się do stacji ładowania. Następnie urządzenia wznawiają pracę w obszarach, których jeszcze nie skosiły.

 • Czujniki i funkcje dodatkowe – wpływają one na komfort i poczucie bezpieczeństwa właścicieli, gdy sprzęt pracuje w ogrodzie. Wówczas w pobliżu urządzenia mogą przebywać dzieci i zwierzęta, ponieważ czujniki wyłączają sprzęt po podniesieniu. Dodatkowe zabezpieczenia chronią roboty koszące przed kradzieżą, z kolei moduł łączności pozwala na wygodne, zdalne kontrolowanie pracy sprzętu. Sporym atutem w urządzeniach są także czujniki deszczu, które mogą skierować sprzęt do stacji dokującej (mokra trawa nie jest skutecznie koszona – noże ślizgają się). Na uwagę zasługują także funkcje: koszenie spiralne, funkcja „inteligentne obszary”, samopoziomowanie czy tryb Eco Mode.

Polecane roboty koszące do dużych powierzchni

Wiesz już, jakie kwestie i parametry wziąć pod uwagę, gdy chcesz kupić automatyczną kosiarkę do trawników. Aby jednak ułatwić zadanie, przygotowaliśmy zestawienie, w którym prezentujemy polecane roboty koszące do dużych powierzchni.

 • Robot koszący Ambrogio L250i Elite S+ 5000 m2 – wydajny, cichy, łatwy w obsłudze. Oferuje bardzo precyzyjną pracę i doskonale sprawdzi się na trawnikach o powierzchni do 50 arów. Urządzenie wyposażone zostało w moduł komunikacji „ZCS Connect”, a także technologie GSM i Bluetooth, dzięki którym można łączyć się z robotem z poziomu urządzenia mobilnego, by planować, zlecać i kontrolować zadania kosiarki. Inne atuty to: funkcja mulczowania, tworzenie map koszonego terenu, system koszenia spiralnego, wydajna praca do nawet 7h po pełnym naładowaniu czy algorytm inteligentnego koszenia.

 • Robot koszący Ambrogio 4.36 Elite 6000 m2 – model, który spełni swoje zadanie na trawnikach o łącznej powierzchni 60 arów (obsługuje 8 stref trawnika). Łączy design, precyzję, niezawodną pracę. Odpowiedni do trawników o nierównych kształtach, z

  lockusercartmagnifiercrossmenu
  Porównaj
  Porównanie ×
  Porównaj! Kontyynuj zakupy