0,00

Twój koszyk

Bezpieczne połączenie

Jaki przewód ograniczający wybrać do kosiarki automatycznej?

Zakup odpowiedniej kosiarki automatycznej to niewątpliwie istotna kwestia. Musi bowiem ona być idealnie dobrana do konkretnej powierzchni, zarówno pod względem wielkości, ukształtowania terenu, możliwych po drodze przeszkód do pokonania.

I oczywiście ten wybór odpowiedniego modelu to priorytet, jednak należy tutaj pamiętać o tym, że równie ważny i istotny jest cały proces instalacji. Podstawą dla sprawnej pracy robota koszącego jest przewód ograniczający, dzięki któremu kosiarki mogą samodzielnie pracować, nie wyrządzając przy tym żadnych szkód.

Czym jest przewód ograniczający w kosiarkach samojezdnych?

Przewód ograniczający to przede wszystkim możliwość wyznaczenia krawędzi trawnika, jak również i określenia obszaru pracy, na jakim dana kosiarka ma wykonywać swoje zadania. Bez niego nie miałaby żadnych ograniczeń, co mogłoby skutkować i zniszczeniem ogrodu i uszkodzeniem samego sprzętu. Poprzez przewody ograniczające może ona pracować samodzielnie, bez obaw o jakiekolwiek szkody.

Jak więc taki przewód zainstalować, aby mógł on spełniać swoje zadania? Wystarczy tylko przymocować go do podłoża za pomocą specjalnych szpilek do przewodu, lub ułożyć go za pomocą maszyny do układania przewodu. Należy wyznaczyć zarówno granicę pracy robota, jak również i ułożyć tak zwane ,,wyspy”, dzięki którym będzie on mógł omijać wszelkie rabaty kwiatowe, krzewy, drzewa czy oczka wodne. Poprzez odpowiednio zaplanowaną sieć przewodów ograniczających, roboty koszące będą miały idealnie wyznaczony teren, po którym będą jeździły i wykonywały swoją pracę.

Czym charakteryzują się nasze przewody ograniczające?

W naszej kompleksowej ofercie znajdują się przewody ograniczające, które są jednymi z najlepszych i najtrwalszych na rynku. Charakteryzują się wysokiej klasy izolatorem z polietylenu z filtrem UV dzięki czemu możemy je układać na powierzchni trawnika bez obaw że skruszeją. Posiadają przewodniki odporne na korozję w średnicach od 1mm2, co pozwala na układanie pętli do 1000mb, o ile nadajnik sygnału  obsłuży tak długą pętlę.

Przewód ograniczający Robopunkt, pasuje do każdej kosiarki automatycznej!

Decydując się na kosiarkę automatyczną samojezdną, bez wątpienia kluczowe znaczenie ma każdy, najmniejszy nawet element i szczegół. Zarówno zakup kosiarki, ale również i całego systemu wraz z jego montażem, odgrywa niezwykle istotną rolę, aby taki sprzęt ogrodowy mógł działać poprawnie. Jeśli całość jest wykonana odpowiednio, wtedy zakup taki może okazać się doskonałą inwestycją na długie lata. A kiedy już wszystko jest podłączone i sprawnie działa, przyjemność picia kawy na tarasie, gdzie robot wykonuje całą pracę za nas, jest nieoceniona. Czy więc i Ty chcesz cieszyć się pięknym trawnikiem każdego dnia, bez straty czasu na żmudne i pracochłonne koszenie?

Nasze przewody można łączyć izolacją samowulkanizującą lub za pomocą złączki żelowej.

Jeśli nasz krótki artykuł nie dostarczył Ci wszystkich informacji na temat przewodów ograniczających, skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub odwiedź nasz ROBOPUNKT. w Łodzi ul. Złotno 126. Nasz specjalista odpowie na wszystkie pytania i pomoże wybrać odpowiedni przewód dla twojego robota koszącego.

Nie wybrałeś właściwej mieszanki trawnikowej do swojego trawnika?  Sprawdź nasz wpis an temat właściwej trawy Trawa pod roboty koszące - która najlepsza?

14 kwietnia 2024
Popularne modele robotów koszących

Porównujesz różne kosiarki automatyczne? Sprawdź sprzęt szczególnie często wybierany przez naszych Klientów. Co sprawia, że jest tak chętnie kupowany? Przedstawiamy popularne modele robotów koszących z naszej oferty! Popularne modele robotów koszących Pewne automatyczne kosiarki ze względu na swoje świetne parametry oraz funkcje cieszą się dużym powodzeniem. Na które modele na pewno warto zwrócić uwagę planując […]

Read More
14 kwietnia 2024
Roboty koszące bez kabla

Automatyczne kosiarki zwykle pracują na terenie wytyczonym przez specjalny przewód. Na rynku są już jednak dostępne specjalne modele, które dzięki nowoczesnej technologii nie są ograniczone do konkretnego obszaru. Podpowiadamy, jak wybierać roboty koszące bez kabla! Roboty koszące bez kabla – jakie wybrać? Roboty koszące bez kabla to automatyczne, bezprzewodowe kosiarki, obsługiwane bez udziału człowieka. Dotychczas […]

Read More
14 kwietnia 2024
Ranking robotów koszących 2024

Zastanawiasz się nad zakupem automatycznej kosiarki, ale masz kłopot z wyborem konkretnego modelu? Wyselekcjonowaliśmy najlepsze, cieszące się dużym powodzeniem urządzenia dostępne w naszej ofercie. Przedstawiamy ranking robotów koszących 2024! Zestawienie robotów koszących 2024 Często jesteśmy proszeni o polecenie kilku sprawdzonych modeli. Aby ułatwić wybór odpowiedniego urządzenia, przygotowaliśmy dla naszych Klientów ranking robotów koszących 2024. Które […]

Read More
14 kwietnia 2024
Zalety i wady robotów koszących

Zastanawiasz się nad zakupem automatycznej kosiarki? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, poznaj wszystkie mocne oraz słabsze strony tego rozwiązania. Omawiamy zalety i wady robotów koszących! Zalety robotów koszących Ze względu na liczne zalety robotów koszących rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze. Dawniej takie urządzenia były uznawane za ciekawostkę i nowoczesne udogodnienie klasy premium, ale współcześnie stają […]

Read More
14 kwietnia 2024
Roboty koszące do 500m2

Wypielęgnowany trawnik jest piękną ozdobą, ale trudno jest regularnie dbać o duże połacie zieleni. To nie tylko zadanie czasochłonne i pracochłonne, ale często też związane z dużymi wydatkami. Wygodnym, nowoczesnym oraz opłacalnym rozwiązaniem jest automatyzacja. Polecamy najlepsze roboty koszące do 500m2! Roboty koszące do 500m2 – dlaczego warto je mieć? Roboty koszące do 500m2 to […]

Read More
4 stycznia 2023
Dlaczego warto kupić robot koszący Ambrogio?

Każdy, kto rozważa zakup kosztownego urządzenia, zastanawia się, na co się zdecydować i pragnie się upewnić, że będzie to udana inwestycja. Nie inaczej jest, gdy chodzi o roboty koszące. Jednym z liderów branży jest włoski producent – marka Ambrogio. Zastanawiasz się, dlaczego warto kupić robot koszący Ambrogio? Co wyróżnia te sprzęty na tle konkurencji? Sprawdź […]

Read More
Wróć do Bloga
Maciej Pawelski
Firma profesjonalna i terminowa. W końcu moje problemy z robotami koszacymi innych producentów zostaly rozwiązane. Pan Daniel złoty człowiek który dobrał odpowiednie urzadzenie zainstalował oraz dobrał odpowiednie ustawienia koszenia tak aby wszystko współgrało z nawadnianiem ogrodu. Jak się później okazało fachowej pomocy udzielono również w kwestii serwisowania systemu nawadniania ogrodu. Minęły już cztery lata od montażu robota którego praca jest w dalszym ciągu na najwyższym poziomie. Szczerze polecam Robopunkt. Pozdrawiam Pana Daniela.
Patryk Szymański
5 gwiazdek bo:
1. Doradztwo - wizja lokalna, oferta produktowa (1200 m2 trawnika).
2. Cena, elastyczność (raty 0%).
3. Dobór sprzętu (Seagway H3000E).
4. Pomoc przy instalacji (dodatkowe akcesoria są dostępne na miejscu).
5. Kontakt po zakupie.

Ps. Bez linki ograniczającej, bez ,,niedokoszeń", bez problemów (instalacja, aplikacja), bez obsługowa i w pełni samodzielna kosiarka autonomiczna, która kosi ,,w pasy" i zmienia ich kierunek zgodnie z tarczą zegara.
Maja BeeMay
W zeszłym roku kupiliśmy u naszego miejscowego dostawcy Ambrogio 20 Elitę. Przez rok trzech różnych speców próbowało ustawić właściwie robota. Wszelkie zabiegi nic nie dawały, robot nie dokaszał. Dopiero Pan Daniel z Robopunkt w ciągu jednego dnia całkowicie zmienił ustawienia i wszystko gra. Naprawdę polecamy Pana Daniela bo zna się na ustawieniu jak nikt inny. Profesjonalny i uczciwy.
Piotr Szuttenbach
Profesjonalny montaż i doradztwo. Wszystko terminowo, dokładnie wytłumaczone działanie robota. Dla wszystkich, którzy się jeszcze zastanawiają nad zakupem robota, warty każdej wydanej złotówki. Bardzo duża oszczędność czasu oraz dużo ładniejsza trawa, wystarczy tylko podlewać i nawozić. Urządzenie samo w sobie praktycznie bezobsługowe. Polecam współprac
ZOBACZ WSZYSTKIE OPINIE
    lockusercartmagnifiercrossmenu
    Porównaj
    Porównanie ×
    Porównaj! Kontyynuj zakupy