0,00

Twój koszyk

Bezpieczne połączenie

Jaki przewód ograniczający wybrać do kosiarki automatycznej?

Jaki przewód ograniczający będzie najlepszy?

Zakup odpowiedniej kosiarki automatycznej to niewątpliwie istotna kwestia. Musi bowiem ona być idealnie dobrana do konkretnej powierzchni, zarówno pod względem wielkości, ukształtowania terenu, możliwych po drodze przeszkód do pokonania.

I oczywiście ten wybór odpowiedniego modelu to priorytet, jednak należy tutaj pamiętać o tym, że równie ważny i istotny jest cały proces instalacji. Podstawą dla sprawnej pracy robota koszącego jest przewód ograniczający, dzięki któremu kosiarki mogą samodzielnie pracować, nie wyrządzając przy tym żadnych szkód.

Czym jest przewód ograniczający w kosiarkach samojezdnych?

Przewód ograniczający to przede wszystkim możliwość wyznaczenia krawędzi trawnika, jak również i określenia obszaru pracy, na jakim dana kosiarka ma wykonywać swoje zadania. Bez niego nie miałaby żadnych ograniczeń, co mogłoby skutkować i zniszczeniem ogrodu i uszkodzeniem samego sprzętu. Poprzez przewody ograniczające może ona pracować samodzielnie, bez obaw o jakiekolwiek szkody.

Jak więc taki przewód zainstalować, aby mógł on spełniać swoje zadania? Wystarczy tylko przymocować go do podłoża za pomocą specjalnych szpilek do przewodu, lub ułożyć go za pomocą maszyny do układania przewodu. Należy wyznaczyć zarówno granicę pracy robota, jak również i ułożyć tak zwane ,,wyspy”, dzięki którym będzie on mógł omijać wszelkie rabaty kwiatowe, krzewy, drzewa czy oczka wodne. Poprzez odpowiednio zaplanowaną sieć przewodów ograniczających, roboty koszące będą miały idealnie wyznaczony teren, po którym będą jeździły i wykonywały swoją pracę.

Czym charakteryzują się nasze przewody ograniczające?

W naszej kompleksowej ofercie znajdują się przewody ograniczające, które są jednymi z najlepszych i najtrwalszych na rynku. Charakteryzują się wysokiej klasy izolatorem z polietylenu z filtrem UV dzięki czemu możemy je układać na powierzchni trawnika bez obaw że skruszeją. Posiadają przewodniki odporne na korozję w średnicach od 1mm2, co pozwala na układanie pętli do 1000mb, o ile nadajnik sygnału  obsłuży tak długą pętlę.

Kliknij w potrzebną długość i przejdź do strony z produktem  

50mb, 100mb, 150mb, 250mb, 500mb

 

Przewód ograniczający Robopunkt, pasuje do każdej kosiarki automatycznej!

Decydując się na kosiarkę automatyczną samojezdną, bez wątpienia kluczowe znaczenie ma każdy, najmniejszy nawet element i szczegół. Zarówno zakup kosiarki, ale również i całego systemu wraz z jego montażem, odgrywa niezwykle istotną rolę, aby taki sprzęt ogrodowy mógł działać poprawnie. Jeśli całość jest wykonana odpowiednio, wtedy zakup taki może okazać się doskonałą inwestycją na długie lata. A kiedy już wszystko jest podłączone i sprawnie działa, przyjemność picia kawy na tarasie, gdzie robot wykonuje całą pracę za nas, jest nieoceniona. Czy więc i Ty chcesz cieszyć się pięknym trawnikiem każdego dnia, bez straty czasu na żmudne i pracochłonne koszenie?

Nasze przewody można łączyć izolacją samowulkanizującą lub za pomocą złączki żelowej.

Jeśli nasz krótki artykuł nie dostarczył Ci wszystkich informacji na temat przewodów ograniczających, skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub odwiedź nasz ROBOPUNKT. w Łodzi ul. Złotno 126. Nasz specjalista odpowie na wszystkie pytania i pomoże wybrać odpowiedni przewód dla twojego robota koszącego.

Nie wybrałeś własciwej mieszanki trawnikowej do swojego trawnika?  Sprawdź nasz wpis an temat właściwej trawy Trawa pod roboty koszące - która najlepsza?

    lockusercartmagnifiercrossmenu
    Porównaj
    Porównanie ×
    Porównaj! Kontyynuj zakupy