0,00 

Twój koszyk

Bezpieczne połączenie

Robot do koszenia trawy, wszystko co powinieneś wiedzieć przed zakupem.

Robot do koszenia trawy posiada czujniki wysokości i gęstości trawy. W zależności od tych czynników uruchamia się określony tryb pracy. Zasadniczo jednak automatyczne kosiarki są przeznaczone do codziennej pracy i ustawicznego utrzymywania trawników w należytym stanie. Oznacza to, że w optymalnych warunkach koszą dziennie kilka milimetrów trawy, którą następnie mielą i zostawiają na trawniku. Tak drobno zmielona trawa nie wymaga usuwania i staje się naturalnym nawozem, który pomaga w użyźnieniu trawnika. Ponadto regularne i częste koszenie sprawia, że darń mocno się zakorzenia, trawa jest gęsta i wyjątkowo estetyczna. Roboty rozwiązują zatem często uciążliwy problem zbierania oraz składowania lub wywozu pokosu. Praca robota ma też tę zaletę, że pomaga odstraszać krety.

Postępująca automatyzacja zmienia również oblicze koszenia trawy. Sytuacja, w której roboty do koszenia trawy koszą trawnik bez udziału człowieka nie jest żadną futurologią, ale techniką dostępną na wyciągnięcie ręki. Mimo, że roboty do trawy nie są jeszcze tak rozpowszechnione jak tradycyjne kosiarki elektryczne lub spalinowe, to z każdym rokiem sprzedaje się ich coraz więcej, także w Polsce. Innowacyjne roboty koszące mają bowiem szereg zalet, którymi górują nad sprzętem, jakiego zazwyczaj używa się do utrzymywania trawnika w należytym stanie. Przede wszystkim raz zaprogramowane działają same, bez wysiłku człowieka, co oznacza olbrzymią wygodę oraz oszczędność czasu. Zamiast spędzać godziny na pchaniu kosiarki elektrycznej lub spalinowej albo jazdę traktorkiem do koszenia trawy, można wykorzystać wolne popołudnie w znacznie przyjemniejszy sposób.

Jeśli po przeczytaniu naszego artykułu, czujesz niedosyt informacji na temat robotów do koszenia trawy, zadzwoń, napisz maila lub odwiedź nas w ROBOPUNKT. w Łodzi ul. Złotno 126. Jesteśmy po to żeby Ci pomóc.

Weź leasing z
    lockusercartmagnifiercrossmenuchevron-down